BU YOL ÖLÜM SAÇIYOR... - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

BU YOL ÖLÜM SAÇIYOR…

Bu haber 19 Mart 2018 - 9:56 'de eklendi ve 631 kez görüntülendi.

Sürekli Aynı Noktada Trafik Kazası!

Samandağ-Antakya yolu, Koyunoğlu Mahallesinde meydana gelen trafik kazaları vatandaşa illallah dedirtti. Bölgede trafik kazalarının ardı arkası kesilmezken gerçekleşen son kazada şans eseri faciadan dönüldü. Bölge halkı yetkililere seslendiler, ‘güvenlik önlemi alın’ dediler. 

KoyunoğluMahallesi’nde Özgün Mobilya ile Yol Market arasında yol bölümü adeta ölüm saçıyor. Kör bir nokta olan bu alanda geçtiğimiz hafta 2 gün içerisinde iki büyük kaza oldu. Daha önce aynı noktada birçok kazanın olduğunu dile getiren vatandaşlaryetkiliklerden bu bölge kesin ve kalıcı çözüm istiyor.

Koyunoğlu Mahallesinde yaşanan bir kazada Samandağ istikametinden gelen Z.K. isimli araç sürücüsü, Koyunoğlu Mahallesinde bulunan üst geçide çarpmanın etkisiyle  aynı istikamete giden S.A. isimli Sürücüye çarptıktan sonra durabildi.

Meydana gelen trafik kazasında otomobilin motoru yerinden fırlayarak karşı yolun kaldırımına kadar uçtu. Okul yanında gerçekleşen kazada şans eseri yolda ve kaldırımda kimsenin olmaması faciayı önledi. Her iki araçta maddi hasarın meydana geldiği olayda can kaybı yaşanmazken Z.K. yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Vatandaşın can ve mal güvenliğini hiçe sayan bir hizmet anlayışı kabul edilemez. Bölgede çağırıldığımız kaçıncı kaza haberi.

Vatandaşlar bir ayda en az 10 kazanın olduğunu bu noktada birçok ölümle sonuçlanan kaza da olduğunu dile getirdiler. Daha önce bu bölgede yapılan üst geçidin kazaları hiçbir şekilde önleyemediğini ve arabaların hızını kesecek kasis ve uyarı ışıkları konulmasını istiyor.

KAZALAR, ‘YETER’ DEDİRTTİ

Kontrolsüz yol kazalara davetiye çıkardığını dile getiren vatandaşlar, aynı noktada her gün mutlaka bir kazanın yaşandığını ifade etti. Yetkililerin bunlara çözüm getirmesini isteklerini söyleyen vatandaşlar, “uyarı ışıkları olsa kaza olmazdı. Işık yerine tümsekte (kasis) olabilir. Kaza anında o bölgeden vatandaşlarda geçiyor olabilir. Kaza sırasında araçlar ya kaldırımlara, ya iş yerlerine savruluyor. Endişeliyiz, korkuyoruz. Yetkililerin bir an önce tedbir alması gerekiyor. Burada her zaman kaza oluyor.

Yeni olacak bir kaza da kimin ölmesini bekliyoruz, daha kaç kaza, kaç ölüm olacak.Yeter artık, derhal yetkiliklerden kalıcı çözüm istiyoruz. Bu bölge Samandağ’ındaki en tehlikesi bölgesi her gün yeni bir kaza görmekten bıktık.Çoluk çocuklarımıziçin korkuyoruz, sevdiklerimiz için korkuyoruz. Bu duruma acilen müdahale edilmeli. Kimsenin canı yanmasın; bu bölge kör bir bölge, resmen ölüm saçıyor. Önlem alınmazsa ölüm saçmaya devam edecek…Belediye, Karayolları, Muhtarlık, sivil toplum örgütleri herkes sorunun çözümü için devreye girmeli. Burası ölüm yolu olmuş” dediler.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı