logo

reklam

BU TUR, GENÇLİK İÇİN

Samandağ Boran Bisiklet Spor Kulübü Derneği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde bisiklet turu düzenledi. 19 Mayıs Cumartesi günü Abdullah Cömert parkında 17.00’da toplanmaya başlayan Samandağlı gençler Deniz Sitesi Hz.Hıdır türbesi, Uğur Mumcu Bulvarı, Çevlik, Deniz Sitesi Yaşar Kemal caddesi üzerinden Abdullah Cömert alanına döndüler.

Boran Bisiklet Spor kulübü derneği Başkanı Özlem Fırıncıoğulları Berrak “Samandağ Boran Bisiklet Spor Kulübü Derneği olarak düzenlemiş olduğumuz 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı bisiklet etkinliğimize hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bu yıl 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 99. yıldönümünü kutlamaktayız. Bu bayram Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine hediyesi, gururluyuz. Bu topraklara kanımızın son damlasına kadar sahip çıkacağız” dedi.

Berrak, ‘Mustafa Kemal Paşa’nın 9’uncu Ordu Müfettişi Mirvila (Tuğgeneral) olarak 18 silah arkadaşıyla Gemi süvarisi İsmail Hakkı Durusu Katanın yönetimindeki 41 yaşındaki külüstür Bandırma Vapuruyla 16 Mayıs 1919’da İstanbul’dan Denize Açılıp 19 Mayıs 1919 Pazartesi günü saat 08.15’te Samsun’a ayak bastığı ve Türkiye Cumhuriyetinin Kuruluşunun başlangıcının 99 yıl dönümü olan 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle Düzenlediğimiz Bisiklet Turu Etkinliği 9 dan 99’a halkımızın ve özellikle gençlerimizin yoğun ilgisine mazhar olmuştur.

Türk Bayrakları Eşliğinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürkün ‘SAĞLAM KAFA SAĞLAM VUCUTTA BULUNUR’ Vizyonu ve Çağdaş Türkiye Cumhuriyetini Gençliğe emanet etmesinin gurur ve bilinciyle; düzenlediğimiz Bisiklet Turu Etkinliğimizde Yol Güzergahı boyunca halkımızın bizleri coşkuyla selamlaması oldukça gururlandırdı.

Başta gençlerimizin olmak üzere herkesin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.Herkese sağlıklı mutlu günler diliyorum.

Yola Çıktıktan Kısa bir süre sonra Kız Kalesi açıklarında Bandırma Vapurunun yolunu kesen ve Atatürk’e Anadoluya silah mı götürüyorsunuz diye soran İşgalci İngilizlere hitaben Atatürkün ‘Kafa ve İman’ götürüyoruz cevabını bir emir telakki ederek; sağlam kafalı ve imanlı geçlerimizin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla da düzenlediğimiz Bu Bisiklet Turu Etkinliğimizi gerçekleştirmemizde bizlere desteklerini esirgemeyen Samandağ Kaymakamı Sayın Murat KÜTÜK’e, Emniyet Müdürümüz Sayın Mustafa ATEŞ’e ve Yunus Ekiplerine, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hllmi KAPO ve Milli Eğitim Şube Müdürü Adem GÜRLEN’e Danışmanımız Uzman İnşaat Mühendisi Sayın Habip YAPAR’a, Hatay Büyük Şehir Belediyesi aynı zamanda Samandağ Belediye Meclis Üyesi Av. Cumhur KARAALİ’ye Samandağ Belediye Başkanı Sayın Mithat NEHİR’e, Amerikan Kültür Dil Kursu Müdürü Sosyolog Sayın Songül NURAL’a, Mercek Gelinlik-Fotoğrafçılık Nihat ÇİFTÇİ’ye, Boğaziçi Koleji Seyhan NURAL’a, İnşaat Mühendisi Sabahattiin RENCÜZOĞULLARI ve EXPERT Mühendislik ve Asansör Sistemleri İlyas FIRINCIOĞULLARI’na Teşekkür ediyoruz”dedi.

Haber: Hasan Dadük

Foto: Arşiv

Share
639 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?