“BU SIKILAN KURŞUN HDP’NİN TEMSİL ETTİĞİ ORTAK YAŞAM İRADESİNE SIKILMIŞTIR” « Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

KURGU DEĞİL, GERÇEKLER

Eğitim, Genel, Sağlık, Yerel

“BU SIKILAN KURŞUN HDP’NİN TEMSİL ETTİĞİ ORTAK YAŞAM İRADESİNE SIKILMIŞTIR”

Bu haber 18 Haziran 2021 - 18:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

HDP Samandağ İlçe Başkanı Naim Özbek ve İlçe Parti üyeleri dün HDP İzmirli binasına yönelik yapılan saldırı ve HDP Parti Üyesi Deniz Poyraz’ın öldürülmesi üzerine bir basın açıklamasında bulundular.

İlçemiz Abdullah Cömert Alanında gerçekleştirilen basın açıklamasında Eğitim-Sen Samandağ Şube Başkanı ve üyeleri, CHP Samandağ İlçe Başkanı Avukat Turgay Abacı ve CHP üyeleri, İnsan Hakları Derneği, Kaldıraç Devrimci Sosyalist Dergi, SYKP,  TİP Samandağ İlçe Başkanı Önder Tam ve TİP  üyeleri, Toplumsal Özgürlük Partisi ve vatandaşlar da açıklamaya katılım göstererek  HDP Samandağ İlçe Başkanlığına destek oldular.

Gerçekleştirilen basın açıklamasında HDP İlçe Başkanı Özbek; “Dün Türkiye siyasi tarihinin karanlık ve alçakça saldırılarından biri daha gerçekleştirildi.  HDP İzmirli Binasına yönelik yapılan katliam girişiminde HDP parti üyesi Deniz Poyraz katledildi.

HDP İzmir il binasına yapılan planlı ve sistematik katliam girişimi, kaostan beslenen iktidarın yarattığı siyasi iklimin sonuçlarından biridir. İktidarın, HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ’ni hedef haline getirmesinin ardından saldırıların gerçekleşmesi bir tesadüfe değil, siyasi iradenin zeminini sağladığı planlı saldırılara işaret etmektedir.

Bu katliam, iktidar blokunun oluşturduğu siyasi iklimin ürünüdür.  “7 Haziran’ı unutmuyoruz”, “Bunlar daha iyi günleriniz” diyen ve HDPlileri “haşerelere” benzeterek açık katliam çağrısı yapanların sesleri karanlık odakların planlarında ve tetikçilerin katliam girişimlerinde karşılığını bulmuştur. Bu saldırı içeride ve dışarıda sürdürülen emekçi düşmanlığı, muhalif düşmanlığı, kadın düşmanlığının, haksızlığa ötekileştirmeye, faşizme ses çıkaranlara düşmanlığın sonucudur. Bu saldırı iktidar ortaklarının mafyatik ilişkilerini, kirli çıkar ilişkilerini, talanı, rantı, yağmayı örtbas etmek adına gerçekleştirilen saldırılardan biridir.  Bu faşist saldırının failleri Reyhanlı’yı, Suruc’u, Ankara’yı, Suriye’yi kana bulayanlarla aynıdır.

Deniz yoldaşımıza sıkılan kurşun TÜRKİYE halklarına, demokratik siyasete ve HDP’nin temsil ettiği ortak yaşam iradesine sıkılmıştır.

Türkiye’nin her bir köşesinde HDP parti binalarının  önüne konan mobil karakolların güvenliği sağlamak için değil, HDP’ye düşmanlık ve provokasyon amaçlı kurulduğu bir kez daha açığa çıkmıştır..

Bilinmelidir ki, İzmir’de katliam girişiminin gerçekleştirildiği 17 Haziran 2021 günü sadece Türkiye demokrasisi adına değil, Türkiye halklarının bir arada yaşaması adına da önemli eşiklerden biridir.

17 Haziran’dan sonra her gün, Türkiye halklarının geleceğini karanlığa sürüklemek isteyenlere karşı dayanışmanın ve bir arada yaşamın savunulması gereken tarihi bir gündür.

Muhalefet partileri ve tüm toplumsal kesimler bu kritik sürecin farkında olarak tutum belirlemeli ve hareket etmelidir.

Vakit kaybetmeden tüm demokrasi güçleri halklarımızın geleceğine dair demokratik ilkeler etrafında müzakere ederek çözüm önerileri geliştirmelidir.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto : Aslı Sağaltıcı

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabıİç giyimMayoÇorapFantezi giyimİç çamaşır takımlarıSütyenGecelikPijama takımıGece elbisesiPlaj giyimGiyimBüyük bedenTesettürEtekTrenckottarz eşofman takımları bayanMontGömlekPantolonT-shirtSweatshirtKırmızı elbiselerCeket