BU SAHAF ‘KİTAPLAR AŞKINA’ DEDİRTTİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

BU SAHAF ‘KİTAPLAR AŞKINA’ DEDİRTTİ

Bu haber 02 Ekim 2019 - 8:42 'de eklendi ve 978 kez görüntülendi.

İlçemizin İlk Sahafı, ‘Kitaplar zamanın büyük denizinde dikilmiş fenerdir’dedi..

İlçemizin ilk sahafı Emir Sahaf, farklı farklı dünyalara kapı açan kitapları vatandaşlarımızla buluşturuyor. 1. El ve 2. el kitap alım- satımı yaptığını ifade eden Emir Sahaf işletme sahibi Fuat Açıkgül, sadece ilçemizde değil, Hatay’da da ilk olan kitap aboneliğini gündemimize taşıdı.

Kitapların ihanet etmeyen tek dost olduğunu ifade eden işletme sahibi Fuat Açıkgül’le kitaplar üzerine konuştuk.

Açıkgül; “Aslında Ziraat Mühendisiyim ve aslen Serinyol’danım. Eşimin tayininden dolayı Samandağ’ına yerleştik. Eşim Samandağlı olduğu için bende %51 Samandağlıyım. 15 yıl boyunca mühendislik yaptım. Kitapevini açma fikri aslında şöyle gelişti. Buraya taşındıktan sonra burada ne yapabilirim diye düşündüm ve bir kitapevi kurmak istedim. Aslında bu fikir benden çok uzak değil çünkü ben kitap okumayı çok seviyorum. Kitaplar benim özel alanlarım. Kitapevini açmamda ki diğer bir amaç Samandağlı vatandaşlarımızın kitap almak için Antakya’ya veya başka yerlere gitmesinden öte kendi evlerinde onlara hizmet etmek. Okumak isteyen herkes için yararlı ve sağlıklı bir ortam oluşturmak istedim. Sahaf, genel anlamıyla eski, artık basımı yapılmayan ya da ikinci el dergi ve kitapların alınıp satılan işletmelerdir. Bende Samandağ’ında istediğiniz her türlü kitabı bulabileceğiniz bir ortam yaratmak istedim.

Samandağ’ında çok iyi bir okur kitlesi olduğunu biliyorum. Buraya gelerek beni destekleyen çok kişi oldu. Burayı açmadan önce Deniz sitesinde stand açıyordum. Onun da ötesinde burayı açalı 1 ay olmadan işletmemize gelerek beni destekleyen çok kişi oldu. Bu durum beni çok duygulandırdı.

Manevi açıdan doygunluk önemli. İnsanların bunu hissetmesini istiyorum. Kitapların evde kalmasından ve raflarda unutulmasından çok insanlarla paylaşılmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum. Sadece Samandağ’ında değil, Hatay’da da bir ilk olan Kitap Aboneliğini başlattık. Bu abonelikle vatandaşlarımız her ay sadece 30 tl karşılığında dilediği 5 kitap alacak okuyacak ve kitapları geri getirecek.

Bu şekilde bir ay içerisinde daha fazla daha uygun bir şekilde kitap okumuş olacaksınız. 

Vatandaşlarımız buraya sadece kitap almak için değil kitaplar hakkında konuşmak için de gelebilir. Kitaplar hakkında her türlü öneri ve bilgiyi paylaşmaya hazırım. Kitaplar zamanın büyük denizinde dikilmiş fenerdir.  Bir kitap dünyadan daha geniştir çünkü maddeye düşünceyi katar. İşletmemiz Hıdır Bey Cad. 35. Sok. Platinium Spor Salonu Karşısındadır. Uğramak isteyen herkesin başımızın üzerinde yeri var” ifadelerine yer verdi.

Haber – Foto:  Aslı Sağaltıcı