“BU REZİLLİĞE SON VERİLSİN” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“BU REZİLLİĞE SON VERİLSİN”

Bu haber 29 Haziran 2017 - 9:06 'de eklendi ve 99 kez görüntülendi.

 

 

Çöğürlü Mahallesi Sakinleri Belediye Yetkililerini Görevlerini Yapmaya Davet Etti.

“BU REZİLLİĞE SON VERİLSİN”

İlçemize bağlı Çöğürlü Mahallesi Cemal Gürsel Caddesinde ki sokağın geçtiğimiz hafta yağmurun etkisi ile çamur deryasına dönmesi sokaktaki sakinlere zor anlar yaşattı. Gazetemiz sutunlına daha öncede taşıdığımız sıkıntı üzerine Mahalleli aynı zamanda Muhabirimiz Ali Doğru, belediyeyi söz konusu durum için aradığını fakat soruna çözüm üretilmediğini belirtti.

Çöğürlü Mahallesi sakinlerinden Doğru, Belediye yetkililerini bir çok defa arayarak bu konu üzerine şikayetlerini dile getirdiklerini ancak bir sonuç almadıklarını ifade etti.

Çöpü buzdolabına mı koyalım?

Belediye’nin yapması gereken görevler olduğunu ifade eden Doğru, “Belediye yetkililerini arayarak bilgi vermeme rağmen gelip müdahale etmediler. Her yağmur yağdığında bu sokağın çamur deryasına döndüğünü daha öncede yazdık.

Mahallemizdeki kirliliği mahalleyi ziyaret edenler tarafından birçok kez dinledim. ‘Çöğürlü insanı çöpleri sokağa taşırmış, temizlik nedir bilmiyor’ dendi. Sorarım size bu insanlar çöplerini atacağı bir çöp bidonuna bile sahip değil, ne yapsınlar çöpü evde buzdolabına mı saklasınlar. El insaf ya…

Her şey bir yana ben çöp bidonları talebinde bulunmak için de Belediyeyi aradım, bazı sokaklarda çöp bidonları yok. Vatandaş çöpünü ya asi kenarına atıyor ya da çok uzak mesafelerde olan çöp bidonlarına taşıyıp çöp atıyor. Neden Mahallemizde çöp bidonu yok diye sorduğumda oradaki vatandaşlar çıkarıyor sorun yaratıyor bazı yerlerden şikayet olduğu için biz çıkardık diyorlar. E bu sokaklar çöpsüz mü kalacak diyorum. Vatandaşları ikna et diyorlar. Ben ne muhtarım ne de Belediye Başkanıyım. Siz oy istemeye geldiğiniz gibi hizmet yapmaya da gelin bir zahmet. Buradan belediye yönetimine sesleniyorum bu rezilliğe son verilsin. Artık gelir halkı mı ikna edersiniz, sokağı mı temizlersiniz bilemem ama ben ve mahalleli lutuf değil; ödediğimiz verginin, verdiğimiz oyun hakkını istiyoruz!”ifadelerinde bulundu.

Haber-Foto:Ali Doğru