ÜST REKLAM

logo

reklam
09 Kasım 2016

BU PAZAR ŞANLI PAZAR!

dsc_0082 dsc_0070

Açığa alınan eğitim ve bilim emekçilerinin direnişi devam ederken, bu direniş hakkında şu ana kadar kaç haber yapıldı, kaç makale yazıldı bilmiyoruz; ama bildiğimiz bir şey var ki soğuk, yağmur, hafta sonu hafta içi demeden direnişlerini sürdüren eğitim ve bilim emekçilerinin bu direnişlerinin giderek destanlaşacağıdır.

Geçtiğimiz Pazar günü de direnişe devam eden eğitim ve bilim emekçileri, direnişlerini sürdürdükleri 59. günde Abdullah Cömert Alanı’nda şu ifadeleri kullandılar ”Bizler Samandağ Eğitim Sen’li öğretmenleriz. 59 Gündür öğrencilerimizden uzağız.

Direnişimizin 59. Günü, bir Pazar günü yine alandayız. Ulusal ve uluslar arası yasalardan, meşruluktan kaynaklı ve gasp edilen haklarımızı geri istemek için alandayız. Bizler iyi biliyoruz ki adı temel insan hak ve özgürlükleri de olsa, dokunulmaz, devredilmez, çiğnenemez niteliklere de sahip olsa, anayasamız bunları güvence altına da alsa bir hakkın hak olabilmesi için yaşamda bir karşılığının olması şart. Ve bir hakkın yaşam bulabilmesinin yegane koşulu talep etmektir.”

Uluslararası hukuk çerçevesinde taleplerini dile getirdiklerinin belirten eğitim ve bilim emekçileri, şöyle devam ettiler ”İşte 59. Gündür yapmaya çalıştığımız bu. Keyfi ve hukuksuz bir şekilde gasp edilen haklarımızın iadesini talep ediyoruz. Ekmeğimizi, öğrencilerimizi geri istiyoruz.

Zulme dönüşen bu keyfiliğin bir an önce sona ermesini istiyoruz. Alnı ak, hesap vermekten bir an bile kaçınmayan, bu ülkenin aydınlık yüzü eğitim emekçileri olarak bunu talep ediyoruz.

Haklı ve meşru direnişimiz sürecek. Bizlere reva görülen keyfilik ve hukuksuzluk sürdüğü için sürecek. Söz konusu olan ekmek olduğu için sürecek. Bizlere yöneltilen suçlamayı kabul etmediğimiz için, bunun, onurumuza yöneltilmiş bir hakaret olduğundan kuşku duymadığımız için sürecek.

Herkes için adaletin egemen olduğu, haksızlığın, hukuksuzluğun, keyfiliğin isminin dahi zikredilmediği, alanların hak talep etmek için değil yaşamı kardeşçe ve huzur içinde paylaşmak için kullanıldığı bir ülke ve dünya özlemi ile… UMUDU BÜYÜTMEYE DEVAM EDECEĞİZ.”

 

Share
1219 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?