ÜST REKLAM

logo

reklam

 “BU NASIL REZİLLİK” DEMEKTEN BIKTIK ARTIK

Çöğürlü Mahallesi Gençleri İsyanda…

İlçemize bağlı Çöğürlü Mahallesi gençleri isyan etti, Yerel yönetimin mahalledeki sıkıntıları göz ardı etmesi gençleri çileden çıkardı. Gençler, mahallerinin üvey evlat muamelesi görmesini istemediklerini, hakları olan hizmetin derhal yapılmasını isterken; Samandağ Belediyesine sundukları dilekçelerin sorunlarını çözmemesi üzerine, geçtiğimiz ay (07.01.2017) tarihinde yayınladığımız manşetti hatırlatarak, “Bu Nasıl Rezillik başlıklı haberin yayımlanmasına rağmen, yerel yönetimin hiçbir çalışma göstermemesi akıllara durgunluk getirdi” ifadelerinde bulundular.

çöğürlü (2)

Çöğürlü Mahallesi Gençleri, dün objektiflerimize poz verirken ‘Belediye’nin mahallelere hizmet vermesi yardım değil, onun görevidir’ diyerek isyan ettiler.

Gençler Samandağ Belediyesi ve Hatay Büyükşehir Belediyesine şu ifadeler ile seslendiler: “Her yağmur yağdığında sokağımız geçilmez hale geliyor ve dere gibi taşıyor. Biz Çöğürlü gençleri olarak Samandağ Belediyesi ve HBB’ ye sesleniyoruz. Mahallenin sokakları berbat bir durumda. Yağmur yağdı mı, sokaklarımızdan geçilmiyor. Rögarlar tıkanıyor, her yer rezillik içerisinde.  Bir Allah’ın kulu gelip bu mahallenin neyi eksik diye sormuyor. Şuan da bize ihtiyaçları olmadıkları için hizmet verilmiyorsa, oy döneminde de oy istemek için yanımıza gelmesinler. Eğer bizim mahalleye hizmet vermek zor geliyorsa, siz izni verin biz mahallemizdeki sıkıntıları çözelim. Verdiğimiz oylarla oturduğunuz o koltuğunuza da fazla güvenmeyin. Tekrar ediyoruz. Hizmet vermeye gücünüz yoksa biz kendi işimizi kendimiz yaparız. Mahallenin düzeltilmesi için 50 den fazla imza toplanıp Samandağ İlçe Kaymakamlığına da dilekçemizi sunduk.

Yetkililerin sorunlarımıza eğilmelerini bekliyoruz. 

Bütün yetkililerin yetkisini kullanıp bu mahallenin hakkını vermesi için davet ediyoruz. Bu mahalle halkından vergisini alan devlet büyüklerimizin bizi sahiplenmesini bekliyoruz. İlçemiz Kaymakamı Sayın Dr. Cahit Çelik’i, mahallemizde ağırlayıp taleplerimizi dile getirmek istiyoruz. Yerel Yönetimin çözemediği sıkıntılarımızı da devlet büyüklerimiz görmezden gelmesin istiyoruz. Biz Samandağ İlçesi vatandaşlarıyız, Afgan vatandaşı değil! çağrısında bulundular.

Samandağ Ayna Gazetesi’ne teşekkür…

Çöğürlü Mahallesi Gençleri, mahalle sorunlarını kaleme alan gazetemize de teşekkür etmeyi ihmal etmeyerek, “sıkıntılarımızı görmezden gelmeyen ve yetkililerine sıkıntılarımızı ne kadar göz ardı etseler de onlara haber verdikleri, bizim sıkıntılarımızı halka duyurdukları için saygı ve sevgilerimiz ile Başta Samandağ Ayna Gazetesi Kurucusu ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ümit Sağaltıcı olmak üzere Samandağ Ayna Gazetesi Yayın ekibine teşekkür ederiz. Belediye yetkililerini tekrar tekrar görevlerini yapmaya davet ediyoruz!” İfadelerinde bulundular.

 

 

 

 

Share
3161 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?