logo

reklam

BU MANZARAYA DA MAZHAR OLDUK!

Günümüz düşünce yapısında hayvana verilen değer çıkar ilişkisinden öteye gidememişken

Hayvan haklarından bahsetmek biraz abes kaçıyor. Hele ki ilçenin ortasında karşınıza bir yılkı hayvan belirirse.  İlçemizin farklı noktalarında objektifimize takılan görüntü bize insanlıktan gram kalmadığını hissettirdi desek çok mu ileri gideriz. Evinize ekmeğinizi aşınızı taşırken yanınızda en az sizin kadar iş gören eşeklere atlara işinize yaramadığında yapılanlar reva mı? İnsanların işine gelince üzerine tonlarca yüklenen yük ve aç susuz çalıştırdığı eşek başıboş bir şekilde İlçemiz sokaklarında geziniyor.

Bu zavallı hayvanların insanlara olan faydaları saymakla bitmezken, hayvanların bu şekilde sokağa atılması, trafiğin yoğun işlediği sokaklarda dolaşması kabul edilir gibi değil.

Hayvanların başıboş dolaşması hem sürücüler için hem de bu hayvanlar için tehlikeli.

Sokakta başıboş bir şekilde dolaştığı için trafiği engelleyebilir ve kazalara yol açabilir. Bu anlamda hayvan sahiplenen vatandaşların hayvanlara gerektiğince sahip çıkması gerekir. Ve onlarında bir can olduğunu unutmamak gerekir. Bu hayvanların sokakta bu şekilde başıboş dolaşmasına izin verilmemeli. Yetkililerin bu konuya bir çözüm bulmasını istiyoruz.

“Bu Hassasiyeti İlçemiz Merkezinde de Görmek İstiyoruz”

Samandağ Belediyesi zabıta müdürlüğü ekipleri Çevlik’te trafiğin yoğun olduğu hafta sonunda Samandağ-Arsuz yolu üzerinde sahipsiz bir hayvanı korumaya aldığı belirtildi.

Zabıtalar tarafından korunmaya alınıp beslenen eşek doğal ortamına bırakıldı. Zabıta Ekipleri Sahipsiz hayvanın araç trafiğine takılmasını engelleyerek trafiğin olmadığı güvenli bir bölgeye aldılar.

Bu davranışı yetkililer tarafından İlçemiz merkezinde de görmek istiyoruz. Hayvanların başıboş bir şekilde trafiğin yoğun olduğu bölgelerde dolaşması çok tehlikelidir.

Haber- Foto: Ümit Sağaltıcı

 

 

 

 

Share
166 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?