ÜST REKLAM

logo

reklam

“BU İŞ BASKI İLE Mİ ÇÖZÜLECEK?”

 

İlçemizde Eski Vergi Dairesi karşısı Huspa market yanındaki pasajda yine bir seyyar satıcı ve zabıta arasında kargaşa yaşandı. Zabıta ekipleri pasajdaki kadın seyyar satıcının o bölgede satış yapmasının yasak olduğunu söyleyerek kadın satıcıyı o bölgeden uzaklaştırmaya çalıştılar. Kaldırımda durmadan, Trafik akışını engellemeden satış yapan teyzenin neden oradan çıkartılmaya çalışıldığını merakla soran vatandaşlar, bir kadın 5-6 zabıtaya karşı mücadele veriyor, nasıl bir iş bu. Sosyalist belediye bu kadının sorununa çözüm üretemiyor mu? Bu sorunlar baskıyla mı çözülecek” ifadesinde bulundular. Zabıtalar, olayı fotoğraflamaya çalışan gazetemize de sataşmayı ihmal etmediler…

Zabıtalar tarafından bölgeden uzaklaştırılmaya çalışılan kadın satıcı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Benim ufak çocuklarım var. Ben onları nerden besleyeceğim? Siz nasıl ekmeğinizin peşinden koşuyorsanız ben de öyle koşuyorum. Bunun peşini bırakmayacağım. Bütün yetkili mercilere sesleniyorum onlarında kapılarını çalacağım” dedi.

Kargaşa sırasında zabıta ekipleri çekim yapmaya çalışan vatandaşlarla ve gazetemiz muhabiri Ali Doğru’ya çekim yapmanın yasak olduğunu söyleyerek  tepki gösterdiler. Zabıtalardan kimi kadın satıcıya çözüm üretmeye çalışırken kimileri ise video çeken vatandaşlara çekmeyin diyerek onları uzaklaştırmaya çalıştı.

Gazetemiz muhabirinin çekim yapmasını engellemeye çalışan zabıtalardan biri şu tavrı sergiledi; “Çek çek siz bu ilçenin iyiliğini istemiyorsunuz zaten. Şu yolu engelleyen ağacı kestik diye bir sürü haberle paylaşımı yaptınız” dedi.

Bu tavra istinaden muhabirimiz şu soruyu yöneltti; Ağacı keseceğinize kurulacak AVM inşaatını kaydırıp yolu genişletseydiniz olmaz mıydı?

Olayla ilgili başka bir zabıta memuru araya girerek; “Bak kardeşim sen işini yapıyorsun biz de işimizi yapıyoruz, bu kadının burada satış yapması yasak. Biz yeni çarşı merkezinde bir yer tahsis ettik ama kadın ‘orda pazarlama yapmam’ diyor. Bizim işimiz buradan seyyar satıcıları yeni çarşı merkezine yöneltmek. Bak burada bu kadından başka kimse var mı? Nuh diyor peygamber demiyor. Buradan çıkmıyor” dedi.

Ayna Gazetesi Muhabir Ali Doğru; “bu kadına başkan bir çözüm üretmiş değil. Yazık değil mi? Kadının çocuğu var nereden besleyecek? Siz pasaj işgali için mi buradasınız peki arkanızdaki dükkan kiralı pasaj değil bu terlikler neden burada teşhir ediliyor? ” dedi.

Konuşma sırasında arkada konuşan zabıta memurları ‘çek çekte günlerini göstersinler’ ifadelerinde bulundular. Soruyoruz, Samandağ Belediyesi Belediye Yönetimi,  ilçe halkına hizmetini tehditle, baskı ve sindirme yoluyla mı yürütüyor? Bu teyze kaldırım işgali mi yapmış, trafik akışını mı engellemiş? İnsanın ekmeğini kazanmaya çalışması neden gücünüze gidiyor?

Haber- Foto:Ümit Sağaltıcı

 

Share
521 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?