"BU GASPA İZİN VERMEYECEĞİZ" | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“BU GASPA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Bu haber 04 Ekim 2017 - 9:10 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi.

Çiğdede Mahallesinin delege seçim iptalinin haberini alan delegeler, Münip Fırıncıoğulları, Gazi Gümüş, Zafer Fatmaoğulları, Ataullah Kahiloğulları, Faruk Bitmez, Derviş Şahutoğulları, Bereket Kala, Ziya Sahiloğulları, Süleyman Malta, Yılmaz Kaynak, Methat Gümüş, Yusuf Ziya Helvacı, Sami Fırıncıoğulları, Mehmet Miçooğulları (Garip oğlu), Gazi Yılmaz, Özcan Toprak, Malik Kallaoğulları, İbrahim Süslü, Suat Aslan, Sabit Fırıncı ve Fuat Hatem dün basına konuştu. Yapılan ortak açıklamada, CHP İl Yönetimini ve Genel Merkezini verilen keyfi kararı düzeltmeye davet ettiler.   

 

‘Halkın iradesi masa başında gasp edilmek istenmektedir diyen Delegeler, “01.10.2017 tarihinde CHP’nin Çiğdede Mahallesi Mahalle Kongre Delege ve ön seçmen delegelerinin belirlenmesi adına yapılan seçimde ‘Beyaz’ listede kongre delege adayı olduk. Sabahın erken saatlerinde başlayan ve saat 13.00’da biten oy kullanma işleminden sonra açılan sandıktan çıkan sonuçlar itibari ile, içinde isimlerimizin yazıldığı ‘Beyaz’ liste 160 diğer ‘Mavi’ liste 116 oy aldı ve çıkan bu sonuç sandık başkanı, sandık üyeler ve İl Gözlemcisi tarafından tutanak altına alınıp imzalandı ve sonuç isteyen üyelere bir nüshası verildi.

Ertesi gün (dün) ilçe binasına giden ve mahallemizin seçim sonuçlarını talep eden seçilmiş delegelerimiz bir arkadaşımıza, mahallemizin seçiminin ilçe başkanı ve İlçe Yönetimi tarafından iptal edilmiş olduğu söylenmiş ve kararı öğrenmiş bulunmaktayız. İptal sebebini olduk olmadık, saçma sapan ve akla mantığa uymayan boş sebeplere bağlayıp, koskoca bir mahallenin üyelerinin iradesine ipotek koymaya çalışmak abesle iştigaldir. Bu kararı veren CHP’li olamaz. Kendini halkın üstünde gören, halkın iradesine saygılı olmayan bir yönetim anlayışı CHP’nin içinde olamaz. Mevcut ilçe başkanı ve ilçe yönetimi bu kararı alarak partimizin birlik ve beraberliğini bozup partiyi küçük düşürme anlayışında hareket ettiğini net bir şekilde göstermektedir.

bu kararı alma sırf birilerinin hırsı ve yenilgiyi tahammül edememe dolayısıyla mahallemizin tercihine darbe yapmaktadır. Bu alınan iptal kararını tanımıyor ve kabul etmiyoruz. İptal kararını alan ve delegelerin hakkını gasp eden İlçe Başkanı İbrahim Aydoğan ve İlçe Yönetimini istifaya davet ediyoruz.

Genel Başkan ve İl Yönetimini, alınan bu keyfi kararı düzeltmeye davet ediyoruz” ifadesinde bulundalar.

Delegeler açıklamayı yaparken Avcılar ve Yeşilköy Delege seçimlerinin de iptal edildiği bilgisini aldılar.

Delegeler açıklamalarında İl Denetmeni Mehmet Gezmen’in delege seçimleri ile ilgili sosyal medyadaki raporunu da basına sundular. Gezmen’in seçim ile ilgili raporu; ‘Mehmet Gezmen

1 Ekim, 19:58 ·

Bugün Samandağ Çiğdede Mahallesinde CHP’sinin delege seçimini yaptık,il yönetimi gözlemcisi olarak görevliydim, demokratik, yönetmeliğe uygun bir seçim oldu. Seçilen arkadaşları kutlar başarılar dilerim.

Milletvekillerinin, belediye başkanlarının sandık çevresine gelmediği, müdahil olmadığını gözlemledim, üyeler özgürce kendi iradeleriyle seçimde oy kullandılar.

İstenmeyen bir olayda yaşadık sandık kurulunda görevli bir hanımla, bir partilimiz argo sözcükler kullanarak tartışması sonra hanım arkadaşın eşinin de katılması çok kısa bir arbede yaşanmasına neden oldu. Seçimin sonuçlarını etkileyecek bir olay değildi. Seçimi sürdürmeye engel bir neden olmadığı için seçimi sürdürdük, hiç başka sorun yaşamadan güvenlik içinde bitti. Seçilen arkadaşlara, partimize, tüm halkımıza hayırlı olsun.’

Haber Merkezi

afdah.info

voir films