ÜST REKLAM

logo

reklam

Bu Defa Kültür Eğitim Kurumları; BASININ SESİ OLDU

Hatay Kültür Eğitim Kurumları yine farkını ortaya koydu, ilçemiz yerel basınını bir araya getirdi. İlçede bir ilki gerçekleştirerek basına verdiği önemi gözler önüne seren Kültür Ailesi, gazetecilere özel plaketleri ile gönülleri hoş etti. Her meslek grubunun ayrı bir değer taşıdığına dikkat çeken konuşması ile önce insan diyen Kültür Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Girişken, Sovtna, Samandağ, Cemre ve Samandağ Ayna Gazetesi mensubu basın emekçilerini onure etti. Gazetemiz Kurucularından aynı zamanda Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ümit Sağaltıcı’nın da plaket aldığı etkinlikte; Sağaltıcı’nın plaketini okul arkadaşı Kültür Eğitim Kurumları Müdürlerinden Ercivan Duran takdim etti.

Düzenlenen etkinlikte ilçemizde iki ayrı binası olan Kültür Temel Lisesi Kurucusu Ali Girişken, Kuruculardan Linda Girişken, Samandağ Kültür Temel Lisesi Müdiresi Şekibe Harbalioğlu ve Samandağ Kültür Temel Lisesi Müdürü Ercivan Duran hazır bulundu.

‘Milletimizin ortak sesi olmanın ötesinde, kamuoyunun vicdanını temsil eden tüm basın mensuplarımızın Hatay Kültür Eğitim Kurumları Olarak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyoruz’ diyerek etkinlik amaçlarını anlatan Kültür Temel Lisesi Kurucusu Ali Girişken, “demokrasinin temel taşlarından biri olan basın, düşünce, anlatım ve haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak, milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Gazetecilik mesleği,  özellikle çok büyük fedakârlık isteyen ve zor şartlarda yapılan önemli bir meslektir. Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerimiz zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken, bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak, önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler.

Gazetecilik, bir ülkenin medeniyetler çizgisine çıkmak için eğitim kadar rol oynar.

Ülkemizin her köşesinde özveri ile görevlerini sürdürmeye çalışan değerli basınımızın daha güzel şartlarda halkımızı bilgilendirmesi adına 2018 yılının umut verici olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Basın bir milletin müşterek sesidir” ilkesinden hareketle çalışmalarını büyük bir özveriyle devam ettiren tüm basın mensuplarımızın Hatay Kültür Eğitim Kurumları Olarak 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, sağlık ve başarılar diliyoruz” dedi.

Sağaltıcı’dan teşekkür…

İlçemiz tarihinde bir ilki gerçekleştirerek basın mensuplarına özel bir gün organize eden Hatay Kültür Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Girişken nezdinde bütün kurum emekçilerine teşekkür eden Sorumlu yazı İşleri Müdürümüz Ümit Sağaltıcı “bizi heyecanlandırdınız. Birçok organizasyonda biz de zikrediliyoruz ama bize has ilçemizin ilk organizasyonu bu. Basına verdiğiniz değer için şahsım ve çalışanlarım adına çok teşekkür ediyorum. Hepimizin bu ilçede hoş bir seda anılmasını temenni ediyorum.  Gönülleri hoş eden bu sohbetiniz bile benim için keyif vericiydi. Plaketinizi sevgi ve saygıyla alıyorum. Sağolun” dedi.

Haber:Ümit Sağaltıcı

Foto: Ali Arslan Dadük

Share
507 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?