“BU DAVETTEN ZİYADE BİR GÖREVDİR!” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“BU DAVETTEN ZİYADE BİR GÖREVDİR!”

Bu haber 02 Ekim 2018 - 8:44 'de eklendi ve 268 kez görüntülendi.

Sözümüz Var Meclisi Üyeleri, Dünya Çocuk Gününde kamuoyuna seslendi; “Çocuklarımıza utanmayacakları ve yaşanılabilir bir Samandağ bırakmaya, Sözümüz Var…”

Sözümüz Var Meclisi Üyeleri, ilçe halkını göreve davet ederken, Samandağ’ı yaşanılabilir örnek bir kent yapmaktan başka hiçbir amaç taşımadıklarını yenilediler.

Sözümüz Var Meclisi, halka verdiği mesajlarda ‘Tarihi, doğal güzelliği, insanlığı ve kültür çeşitliği ile insanın seyretmeye, yaşamaya doyamayacağı tam bir cennettir Samandağ’ diyerek sözlerini sürdürerek, “insanın gözünden sakınacağı bu yeri ancak ve ancak gözü dönmüş; her şeyi rant ve para olarak gören; insanlığın birikimlerinden ve değerlerinden habersiz “yaratıklar” yok edebilirdi ve de öyle oldu.

-Özde beldenin ve o beldede yaşayan insanların sorunlarını gidermek, beldenin doğal ve tarihi güzelliklerine güzellikler katarak belde sakinlerinin yaşayacakları nezih mekânlar yaratmak için kurulan belediyenin kendisi, ilçemiz insanının sırtında taşıdığı bir yüke, ayaklara dolanan sorunlar yumağına dönüşmüş vaziyettedir. Gelen gideni aratmış ve her gelen belediyeyi belediye değil de “Beledi-Ye” olarak algılamış belde kaynaklarını çarçur etmeyi, kendi ve yandaş bellediği bir zümrenin cebine aktarmayı marifet saymıştır. Belediye, kamunun sahibi olduğu bir yer olmaktan çıkarılmış, gözünü belde sakinlerinin cebine diken RANTİYECİ BİR ŞİRKETE dönüştürülmüştür.

– Aslında çocuklarımızdan ödünç aldığımız bu güzel ilçeyi, rant uğuruna yok etmiş, bırakın onlara güzel bir mekan bırakmayı, ilçemizi çirkinleştirmek için adeta, krediler çekilmiş, daha doğmamış çocuklarımız bile boyunlarını aşan meblağlarda borçlandırılmışlardır. Özellikle bugünkü belediye yönetimi zamanında bunlar ayyuka çıkmıştır.

-Tüm belediye hizmetlerini özel şirketlere devreden, sorunları hep başkasına havale ederek sorumluluktan kurtulacağını sanan her manada İHALECİ;

-Kendi sorunlarımızı kendi emek gücümüzle çözmek yerine, emek sömürüsünün en acı bir şekilde yaşandığı taşeron şirketlere havale eden TAŞERONCU;

-Kanuni açıklardan yararlanarak insanların topraklarını ellerinden alıp satan MÜZAYEDECİ;

-Dere yataklarını imar planının içine katarak binalar dikip onu “okul” diye özel şirketlere kiralayan ve o dere yatağına diktikleri birkaç fidanı ve birkaç bankı park diye insanlara yutturmaya çalışan, üzerinde genel başkanlarının adını yazarak yaptıkları bu ayıbı örteceklerini sanan TAKİYYECİ;

-Gözlerinin görebildiği her kara parçasını apartman dikilecek şantiye yeri olarak gören ve diktikleri apartmanları ihtiyacı olana değil de parası olana satan MÜTEAHHİT,

-Samandağ’ı sadece dokuz merkez mahalleden ibaret sanan ve mahalleye dönüştürülen eski köyleri belediye nimetlerinden yararlandırmayıp yok sayan AYIRIMCI,

-Ellerinde bulundurdukları kurumsal gücü, kendilerine muhalif olanlara karşı kullanan TEHDİTKAR

-Ve daha da önemlisi belediyenin gelir – giderini halkıyla paylaşmaktan uzak duran, ŞEFFAFLIKTAN HABERSİZ bir zihniyetiyle karşı karşıyayız.

-Ne ilçemiz ne de insanlarımız bu çirkefliği hak ediyor. Kirliliğin en kötüsü zihin kirliliğidir. Hepimizin görmekten, yaşamaktan utandığı, ilçemizin içine sürüklendiği bu kirlilikten kurtulmanın yegane yolu ise bu “kirli zihniyetten” kurtulmaktan geçer. Bunun için de elimizi taşın altına koymak, her türlü YÖNETİCİ BEZİRGANINA karşı çıkarak çocuklarımızın utanmayacakları ve yaşanılabilir bir Samandağ için ilçe sakinleri olarak yönetimi elimize almak zorundayız.

– Samandağ’ı yaşanılabilir örnek bir kent yapmaktan başka hiçbir amacı olmayan biz, SÖZÜMÜZ VAR MECLİSİ olarak bu düşü gerçekleştirmek için yola çıktık. Her türlü çıkardan uzak, içinde doğa, tarih, hayvan, insan ve SAMANDAĞ SEVGİSİ olan herkesi meclisimize bekliyoruz. Unutmayın ki bu, bir davetten ziyade BİR GÖREVDİR ve bu görevi bize ÇOCUKLARIMIZ VERMEKTEDİR.

Haydi Samandağ; genci, kadını, erkeği, çocuğu ve yaşlısıyla görev başına!” ifadelerine yer verdiler.

Haber Foto-Ümit Dadük Sağaltıcı