ÜST REKLAM

logo

reklam

“BU DAVA BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNE VURULMUŞ EN BÜYÜK DARBEDİR”

 

Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Ümit Sağaltıcı hakkında Samandağ Belediyesi Belediye Başkanı Mithat Nehir tarafından yapılan suç duyurusu sonrası gazetemize gerçekleşen ziyaretlerde konuşan gazetemiz Yazarı Av. Ali Beyaz, ‘kendisini eleştiren başka gazete yok, Samandağ Ayna Gazetesi bizim bu anlamda sığınabileceğiz tek liman ve bu liman hedef alınmış durumda’ dedi.

Av. BEYAZ konuşmasına devamla, “öncelikle böyle bir günde böyle bir imkanı sağladığınız için teşekkür ediyoruz. Benden önceki büyüklerim siyası söylemlerde bulundular ama benim için burada bulunma sebebim şu; basın özgürlüğüne vurulmuş en büyük darbedir bu açılan dava. Amacı da şudur; kendisini eleştiren başka gazete yok, Samandağ’da. Hatta kendisini eleştiren yazıları yolladığımız hiçbir yazımız diğer gazetelerde kabul görmemiştir.

Halkın sesi susturulamaz. Her zaman konuşacağız

Samandağ Ayna Gazetesi bizim bu anlamda sığınabileceğiz tek liman ve bu liman hedef alınmış durumda. Bu sebeple en azından doğru bilginin daha rahat daha kolay yayılabilmesi adına Ayna Gazetesine destek olunması kanaatindeyiz. Hukuki anlamda da yorum yapmak gerekirse Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin, ulusal mahkemelerimizin kararları basının belirli bir konumda olan şahsiyetlerin üzerine daha gidilebilir yönündedir. Hatta geçtiğimiz hafta Ankara Büyük Şehir Başkanı Melih Gökçek ile ilgili verilmiş ağır bir küfürle ilişkin karar mevcuttur emsal olarak. Tabii hiç olmaması isterdik böyle bir davanın ama bu davadan da hiç bir sonuç çıkmayacağını düşünüyoruz” dedi.

Son olarak söz alan Gazetemiz yazı işleri müdürü Ümit Sağaltıcı, “Öncelikle katılan bütün arkadaşlara, sivil toplum örgütü, siyasi parti temsilcileri, geçmiş dönem meclis üyeleri, ailem ve Ayna okurları hepsi buradalar. Sayın Nehir’in gözünde biz suç işliyoruz. Çünkü biz doğayı, insanı kadın haklarını savunuyor ve yerel yönetimin baskılarını susturmak istiyoruz. Biz halkın yanında olmak istiyoruz. Halkın sesi susturulamaz. Her zaman konuşacağız”dedi..

Haber-Foto:Nazlı Hüzmeli

Share
1304 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?