ÜST REKLAM

logo

reklam

“BU ÇİLEYİ ÇEKMEK İSTEMİYORUZ!”

Lütfen Sesimizi Duyun!

İlçemize bağlı Değirmenbaşı Mahallesi sakinleri ve öğrenci velileri, yapımı planlanan ve 1,5 yıldır tamamlanmayan Değirmenbaşı ortaokul yolunun bir an önce yapılmasını talep ederek bir basın açıklaması düzenlediler. 

Bu durumdan dolayı rahatsız olduklarını belirten mahalle sakinleri ve öğrenciler düzenledikleri basın açıklamasında bir buçuk yıldır yolun tamamlanmasını beklediklerini vurguladılar.

Konu üzerine basın açıklaması gerçekleştiren öğrenci velileri; “Bizler Değirmenbaşı Mahallesi’nde ve Değirmenbaşı Ortaokulu’nda çocuklarımızı okula gönderen öğrenci velileriyiz. 2018 eğitim – öğretim yılında faaliyete giren okulumuzun bir buçuk yıldır yolunun tamamlanmasını bekliyoruz.

Okul idaresi, Muhtar ve ihtiyar heyeti yolun yapılması için defalarca gerekli görüşmelerde bulunmuş fakat ilgililer tarafından bu girişimler sürekli geçiştirilmiştir. Değirmenbaşı’nın köstebek yuvasına dönmüş çamurlu yollarında yürümek ve karda, kışta, kıyamette heder olmak istemiyoruz.

Biz bu çileyi yalnız okul yolunda değil aynı istikamette bulunan kutsal mekanlara giderken; Mezarlık yolunda, Sağlık ocağında, çocuk parkında yaşamaktayız. Son çare olarak siz değerli Basın mensuplarımızın huzurunda Sayın ilgili ve yetkililerimize buradan seslenmek istiyoruz.

Lütfen sesimizi duyun, yollarımızı yapıp bizi bu çileden kurtarın! Hepinize sonsuz teşekkürler” ifadelerine yer verdiler.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

Share
620 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?