logo

reklam

“BU BİR SUÇ DUYURUSUDUR”

“Bu hareket 6 bin TL civarındaki masrafın vatandaşa tekrar tekrar ödetilerek, vatandaşı soyma politikasının tespitli ve tescilli adıdır”

Tekebaşı Belediye Merhum Başkanı İrfan Balıkçı’nın eşi aynı zamanda İrfan Sürücü Kursunun sahibi  Hülya Balıkçı, 24.05.2018 tarihinde Belediyenin imar bölümüne giderek satın almış olduğu ve sürücü kursunu taşımayı planladığı yeri için binanın var olan ruhsatnamesini ve yapı kullanım izin belgesinin fotokopisini belediye çalışanlarından istediğini belirtti. Balıkçı, belediyede belgenin bulunmadığı, belgeyi yeniden alması gerektiği belirtilerek Sabah Rencüzoğulları’na yönlendirildiğini açıkladı. Balıkçı, Samandağ Belediyesi hakkında Samandağ Cumhuriyet Başsavcılığına verilmek üzerede belge düzenlediğini dile getirerek, ‘bu hareket insanları soyma politikasının tespitli ve tescilli adıdır “dedi.

Yaşadığı süreci gazetemiz ile paylaşan Balıkçı, “24. 05. 2018 tarihinde Belediyenin imar bölümüne giderek satın almış olduğum ve sürücü kursunu taşımayı planladığım yerim için binanın var olan ruhsatnamesini ve yapı kullanım izin belgesinin fotokopisini belediye çalışanlarından istedim.

29.05.2018 tarihinde verebileceklerini ve o gün bana sadece binanın ruhsat fotokopisinin verilmesi üzere yapı kullanım izin belgesinin de gerekli olduğunu söylediğim anda yapı kullanım izin belgesinin olmadığını olsa dahi 5 senede bir yenilenmesi gereken bir belge olduğu Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız’ın çağırmış olduğu Enver Paşa isimli memur tarafından bana başkan yardımcısının yanında anlatıldı.

Beni İnşaat Mühendisi Sabah Rencüzoğulları’na yönlendirmiştir. Benden tapu fotokopisi, kimlik fotokopisi, mimar taahhütnamesi, fenni mesul taahhütnamesi ve talep dilekçesi talep ederek işlemleri başlatmamı istemişlerdir. Bunun üzerine benim inşaat mühendisimin farklı bir isim olduğunu ve onunla çalışacağımı beyan edince; işlemlerin uzun sürebileceğini söyleyerek bir nevi Rencüzoğulları’na mecbur kılma politikası güttüklerini hissetmeme rağmen sesimi çıkarmadan bana verilen işlem sırası evrağını alıp çıktım. Hemen akabinde kendi inşaat mühendisimi arayarak süreci anlattım.

Yapı kullanım izin belgesinin mevcut olmuş olması gerektiğini ama vermek istemediklerini söyleyerek bizim bu işlemleri Antakya’dan SİGMA adlı firmanın gelip var olan binadan karot almaları gerektiğini söyleyerek işlemlere başladık.

Ertesi gün 30.05.2018 saat 13:00 sularında SİGMA adlı şirket elemanları yanıma geldi. Ardından işlemlere başlarken mekanı satın aldığım şahsı aradım. Var olan binanın kolonlarından örnek alacağımı ve yapı kullanım izin belgesi için gerekli olduğunu söylediğimde Sabah Rencüzoğulları’ndan bu işlemi önceden yaptığını belediyede de mevcut olduğunu söyleyerek neden vermediklerini anlamamış olmasına rağmen ‘ben gidip alır gelirim’ diyerek telefonu kapattı.

1 saat sonra tekrar beni arayarak gerçekten belgenin var olduğu ve fotokopisini bana vererek işime yarayıp yaramayacağını sorup teslim edip gitmiştir. Bunun üzerine Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız’ı aradım ve varolan belgenin neden tarafıma verilmediği ve insanlara boşu boşuna neden işlem yaptırıp para koydurmaya çalıştıklarını sorunca telefonu kapatması gerektiğini söyleyerek işin içinden çıkmak istemiştir. koydurulup aslında dosyanın içinde mevcut olan belgenin fotokopisi yapılarak verilmesi gerekirken insanları

Bu hareket 6 bin TL civarındaki masrafın vatandaşa tekrar tekrar ödetilerek, vatandaşı soyma politikasının tespitli ve tescilli adıdır. Bu bir suç duyurusudur. Samandağ Cumhuriyet Başsavcılığına verilmek üzerede düzenlenmiştir” dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

Share
609 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

#

“BU BİR SUÇ DUYURUSUDUR”” için 1 yorum

  1. Ali demir : diyor ki:

    Samandag belediyesine hic yakistiramadim .
    Insanlarin isini kolaylastirmasi gereken bir misyonu var iken hele …