ÜST REKLAM

logo

reklam

BTP İLÇE BAŞKANINDAN, SERT ÇIKIŞ

 

BTP: Fatih Tezcan Ve Akit Tv Kanalını şiddetle kınıyoruz.

seyran

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP)Samandağ İlçe Başkanı Seyran Miççooğulları, hafat sonunda basına verdiği demeçte Fatih Tezcan adlı kişinin, bölgemizi ve Alevileri töhmet altında bırakan ve birilerine hedef gösteren asılsız ve Provakatif yorumlarının cezasını yargı önünde vermesi gerektiğini belirterek; ‘Hiç kimse vatanımızı, bayrağımızı, ülkemizi bizden daha çok sevdiğini ve savunduğunu iddia etmesin’dedi. 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP)Samandağ İlçe Başkanı Seyran Miççooğulları, açıklamasının devamında; “01.01.2017 Tarihinde AKİT TV kanalında yayınlanan “DERİN KUTU” adlı programda Fatih Tezcan adlı sözde yazar ve sözde yorumcunun Samandağ, Armutlu, Antakya, Adana, Mersin bölgemizde yaşayan Alevilere yönelik asılsız iddialarını hayret ve esefle dinledik.

Fatih TEZCAN adlı sözde yazar ve sözde yorumcunun bölgemizi töhmet altında bırakan ve hedef gösteren provakatif söylemini şiddetle kınıyoruz.

Bölgemizi ve Alevileri bir yerlere hedef gösteren ve baştan sona kadar provokasyon kokan böyle bir programı yayınladığı için Akit TV kanalını ve Sabri BALAMAN adındaki sözde sunucuyu Şiddetle kınıyoruz.

Samandağ, Armutlu, Antakya, Adana, Mersin bölgemizde yaşayan Alevi- Sünni, Hıristiyan, Yahudi herkes ülkemizin bölünmez bütünlüğünü canımız pahasına sonuna kadar savunduk ve bundan sonrada sonsuza kadar savunmaya devam edeceğiz.

Ülkemizin çok zor bir süreçten geçtiği bu dönemde fitne, fesat, güvensizlik ve kaos ortamına zemin hazırlamaya görevli yorumların çok artması dikkat çekicidir.  Mersin, Adana, Antakya, Armutlu, Samandağlı vatandaşlar vatanımızın, Milletimizin ebedi varlığını, devletimizin bölünmez bütünlüğünü ilelebet savunmaya devam edeceğiz.  Millet olarak vatanımızı, ülkemizi ve bölünmez bütünlüğü savunmayı “Kaos Çağrıcılarından” Öğrenmedik. Bundan sonrada millet olarak fitne, Fesat ve kaos çağrıcılarına kulağımızı tıkayacağız. Kendi ülkemizde, devletimizde, vatanımızda ve canımızdan çok sevdiğimiz Ay Yıldızlı bayrağımızın gölgesi altında gururla yaşamaya devam edeceğiz.

Bölgemize yapılan asılsız ve Provakatif yorumların hesabı yargı önünde verilmelidir.  Mülki Amirleri, Devletimizin yetkililerini, Savcı ve hâkimleri göreve davet ediyoruz. Fatih Tezcan’lar ülkemizin bütün bölgeleri ile ilgili ne biliyorsa yargıya başvursun ve meramını anlatsın. Kimin ne suçu varsa yargıya hesabını versin.

Ülkemizin herhangi bir bölgesinde ve özellikle bölgemizde kim nasıl bir ihanet içinde ise yargı önüne çıkarılmalı ve gerekli cezaya çarptırılmalıdır. Fakat televizyon ekranlarında Reyting için şov yaparak, hamaset eşliğinde sağa sola saldırarak, ne olduğu belirsiz suçlamalarla bölgemizi, halkımızı, inancımızı hedef gösterilmesine sesiz kalamayız.

Fatih Tezcan adlı kişinin bölgemizi ve Alevileri töhmet altında bırakan ve birilerine hedef gösteren asılsız ve Provakatif yorumlarının cezasını yargı önünde verilmelidir.  Hiç kimse vatanımızı, bayrağımızı, ülkemizi bizden daha çok sevdiğini ve savunduğunu iddia etmesin.  Ne yaparsa yapsın, ne söylerse söylesin hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasına nifak sokmaya muvaffak olamayacaktır.İstanbul’un Ortaköy de ve izmir Adliyesi’nde meydana gelen terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Saldırılarda hayatını kaybeden, şehit düşen güvenlik görevlimize ve vatandaşlarımıza ve ülkemiz vatandaşı olmayan misafirlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Acılı ailelerine başsağlığı diliyoruz. Yaralılara acil şifalar diliyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

Share
860 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?