ÜST REKLAM

logo

reklam
29 Nisan 2017

BREMEN MIZIKACILARI’ ÇOCUKLARIN HAYAL DÜNYASINI SÜSLÜYOR

 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın katkılarıyla kurulan ve il genelinde ‘Tiyatro izlemeyen çocuk kalmayacak’ parolasıyla hareket eden HBB Şehir Tiyatrosu, geleceğimizin teminatı olan çocuklara eğlenceli dakikalar yaşatmaya devam ediyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun eşsiz çabalarıyla hazırlanan ‘Bremen Mızıkacıları’ adlı çocuk oyunuyla, 27 Nisan Perşembe günü Çekmece Oyun Salonu’nda Altınözü Yarseli İlkokulu Anasınıfı, Asım Gündüz Anaokulu Anasınıfı, Masal Kreş ve Montessori (Pembe Kule) Anaokulu’nda eğitim gören minikleri misafir etti.

MİNİKLERE BREMEN MIZIKACILARI İLE HAYVAN SEVGİSİ AŞILANDI

Derlemesini ve yönetmenliğini Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçılarından Süheyla Koçak’ın yaptığı ‘Bremen Mızıkacıları’ adlı çocuk oyununda sahiplerinin artık yaşlandıkları için işe yaramadıkları düşüncesiyle evden kovduğu eşek, horoz, köpek ve kedi yolda tanışıp, bir müzik grubu kurma hayaliyle, Bremen’e doğru yola çıkarlar. Yolculuk esnasında bir eve giren hırsızları korkutup kaçırarak ev sahiplerine yardım eden dostlarımız, tekrar kendilerini işe yarar hissederek, yeni bir yuva edinmesinin sahneye yansıttığı oyun minikler tarafından büyük beğeni ilgi ile izlendi.

Sessiz dostlarımızın sokağa terk edilmemesi gerektiğini sahnedeki muhteşem performansıyla gösteren HBB Şehir Tiyatrosu ekibi, minikleri hayvan sevgisi aşılayan oyunla buluşturmanın haklı gururunu yaşadı.

Keyifli oyunun ardından minikleri çeşitli hediyelerle buluşturan HBB Şehir Tiyatrosu’nun başarılı oyuncuları, büyükten küçüğe hitap eden oyunları il genelinde sahnelemeye devam edileceğini belirtildi.

Haber-Foto:Nazlı Hüzmeli

 

 

Share
739 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?