ÜST REKLAM

logo

reklam

“BOZULAN DENGE, KADININ YAŞAMINDA İLİŞKİSEL PROBLEMLERE NEDEN OLUYOR!”

 

 

İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği ile Smile Sağlıklı Yaşam Merkezi; Sosyal Hizmet Uzmanı, Aile Danışmanı Güler Serpil Parlak ile, kadının sosyal yaşamda bilinçlendirilmesi üzerine farkındalık yaratacak ilk seminerini gerçekleştirdi.

Modern yaşamda kadınının varlığının önemini vurgulayan Güler Serpil Parlak, iş hayatı ile kariyer kadınlarının eril davranmaya başladığını, kontrolsüzlüğünün arttığını, emrettiğini, zihinsel davranışlarda bulunduğunu, Dişil enerjisini daha az kullanarak, duygularını ifade etmediğini, yumuşaklığını ve kapsayıcılığını yitirmeye başladığını ve dengesinin bozulduğunu belirtmiştir. Bozulan bu dengenin de kadının yaşamında ilişkisel problemlere ve sıkışıklıklara sebep olduğu üzerine bilgiler aktarmıştır.

Sonrasında Aile/Sistem Dizimi tekniğini kullanarak kadının var olan probleminin ardındaki görünmeyen duygusu ile bağlantı kurmasına ve kendisiyle bütünleşmesine yönelik butik grup çalışmaları yapmıştır.

Smile Sağlıklı Yaşam Merkezi ve Güler Serpil Parlak, Sivil Toplum Kuruluşları ile el ele vererek Kadını bilinçlendirmek, dengeye gelmesini sağlamak, birlik ve beraberlik içinde var olmak amacıyla Hatay’da Kışlasaray Mahallesi lpiyus Sok No:2/A Antakya adresinde çalışmalarına devam etmektedir.

 Haber: Ümit Dadük Sağaltıcı – Foto: Haber Merkezi 

 

Share
232 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?