ÜST REKLAM

logo

reklam

BOZKUŞ, DUYARLILIKTAN ETKİLENDİ VE…

 

İlimizde faaliyet gösteren, başarılı çalışmalara imza atan, gazetecilik mesleğinde farklı bir yayın çizgisi taşıyan; Gazetemiz Yazı İşleri Müdürümüz Ümit Sağaltıcı’nın 8 ay boyunca staj gördüğü Antakya Gazetesi bir duyarlılık örneği göstererek önemli bir habere sayfalarında yer verdi. Hatay HAS Turizm’de yolculuk yapan bir çift, 41 yıl önce, kaybolan para dolu çantalarını bulup teslim eden Şoför Mehmet Hatun ile Otobüs Şirketi yönetimine teşekkür etti, konulu haberi yayımlayarak duyarlılık örneği gösterdi.

Her şey Antakya Gazetesi okuru olan Mersin’den Muammer Bozkuş’un, şoför Mehmet Hatun’un, kötü yola düşmesi muhtemel genç bir kızı evine kadar götürerek ailesine teslim etmesi haberini okuması ve bu duyarlılık örneğinden etkilenerek Has Turizm Yetkililerine yazdığı mektupla başladı. Muammer Bozkuş tarafından Has Firması ve Mehmet Hatun’a yazılan mektupta ifadeler aynen şöyle:

“Sayın Has Turizm Yetkilileri, size ve bütün kaptanlarınıza hayırlı işler diliyorum. 16 Haziran 2016 tarihinde ‘Mektup Ağlattı’ başlığıyla yayınlanan Antakya Gazetesi’ni Kıbrıs’ta okudum. Bu yavru kıza yapmış olduğunuz fedakârlığı görünce sevinçten ağladık. Bir kaptanınızın bu yavru kıza yapmış olduğu fedakârlık ve babalık hiçbir zaman unutulmaz. Kaptanın, otobüsü otogarda yolcusuyla bırakıp, bir taksi çağırıp kızı evine götürmesi çok büyük bir şereftir. Sizi ve kaptanlarınızı kutluyorum. Sağ olun, var olun. Allah sizi kazadan beladan korusun.

Aynı kaptan Mehmet Hatun, 1976’da, 31 DL 482 plakalı Has Turizm’e ait sabah 8.45 arabasıyla Mersin’e yolculuk yaptık. Eşim ve kızım bu otobüsteydi. Para çantasını otobüsün içinde düşürdüler. Eşim farkına varmadı. Eve vardıkları zaman fark ettiler. Ben evde yoktum. Beni çağırdılar. Eşim ağlıyordu. Parayı kaybettiği için… Hemen taksiye binip garaja gittim. Çok telaşlıydım. Sarhoş gibiydim. Otobüsü sordum, gitti dediler. Çok heyecanlı görünüyordum. Oradakiler, ‘Hayırdır’ diye sordu. Onlara durumu anlattım. ‘Bir şey mi kaybettiniz’ diye sordular. ‘Bir şey kaybettiysen bulundu’ dediler. Şoför bize dedi ki, ‘Bir çanta dolusu para buldum. Kim sizi ararsa para bende…’ Yazıhanedekiler; Mersin, Adana ve Hatay’ı aradı. Çantayı arayan adamı bulduklarını söylediler. Hemen eve gidip eşime söyledim. Sabah arabayı beklemek için otogara gittim. Has arabasını görünce dünya benim oldu. Vahit adındaki muavin ve yazıhane görevlisiyle otobüse yaklaştık. ‘Çanta hazır’ dediler. Kaptan Mehmet beni yanına aldı. Benden bileti rica etti, verdim. ‘Çantanın rengi ne?’ diye sordu.

Söyledim. Ne kadar para olduğunu sordu, söyledim. Çantayı verince, ‘buyurun parayı sayın’ dedi.

Saydığım zaman para tamdı. O paradan 500 TL muavine vermek istedim. Kaptan, ‘Kesinlikle kabul etmiyoruz’ dedi. ‘Bu 500 TL’yi alacak olsaydık, bütün parayı alırdık” diye konuştu.

Hatay HAS Turizm yetkililerine sesleniyoruz… Ne mutlu size böyle personeller var. Hepinize teşekkürler. HAS Turizm farkını bildiğim için Antakya Gazetesi’ne gönderiyorum. Bu yazıyı iletmenizi rica ediyorum… Mersin’den Muammer BOZKUŞ”

Gazetemiz Haber Merkezi olarak, Antakya Gazetesini ilkeli ve tarafsız yayından ve gazeteciliğin sadece siyasi bir amaç gütmediğini, bu ve bunun gibi duyarlık örneği haberleri yaparak bize gösterdiği için ve bu ilkeye bağlı olarak hareket ettiği için dolayı tebrik ederiz. Aynı zamanda başarılı çalışmaları ve Hatay’ın en önemli firması olan HAS Turizm ve personellerini tebrik ederiz.

 

Haber- Foto:Ali Doğru

 

Share
481 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?