ÜST REKLAM

logo

reklam
17 Ocak 2017

BORÇLULAR, İCRAYA İNTİKAL EDİYOR

Sulama Birliği’nden çitçilere uyarı! ;

Sulama Birliği Başkanı Devrim Şahutoğlu, Hatay Valiliği’nce ilimiz genelinde 8 Sulama Birliğine gerçekleştirilen denetim sonrası Samandağ Sulama Birliği ile ilgili değerlendirmede bulundu. Birlik Başkanı Şahutoğlu, birlik alacakları ve tahsilatı ile ilgili Valilik tarafından Sulama birliğine yapılan denetleme konusunda borçlu çiftçilere seslendi.

devrim şahutoğlu

Birlik Başkanı Şahutoğlu, “21.12.2016 tarihinde Valilik tarafından yapılan denetimde, birliğin tüm harcama kalemleriyle birlikte tahsilat işlemleri incelenmiştir. Yapılan incelemede birliğin özellikle elektrik sarfiyatı başta olmak üzere birlik giderlerinin yüksek olduğunu buna karşılık olarak sulama yapan vatandaşlardan yapılan tahsilatın ise çok düşük seviyelerde olduğu tespit edilmiştir.

Mevcut bu durumun Sulama Birliğimizin kapanmasına kadar yol açacağı belirtilmiş olup; 2017 yılından itibaren miktarına bakılmaksızın sulama borcu olan herkesin “Birlik alacaklarının zamanında tahsil edilmesi ve birlik borçlarının zamanında ödenmesi için gerekli tedbirler alınarak, tahsilat oranının yükseltilmesi ve birlik alacağının Birlik Ana Statüsünde belirtilen usul ve esaslara uygun olarak tahsil edilmesi amacıyla birliğe borcunu zamanında ödemeyen tüm mükellefler hakkında İcra ve İflas Kanunu hükümlerine göre işlem başlatılacaktır” hükmü konulmuştur.

Valilik tarafından bu uygulamanın mutlak surette uygulanması konusunda kesin talimat verilmiştir. Borçlu mükelleflerin icraya verilmeden önce kurumumuza başvurmaları durumunda kolaylık sağlanacaktır. İcra işlemi başlatıldıktan sonra kanun gereğince hiçbir kolaylığın sağlanamayacağı konusunda tüm çiftçilerimize önemle duyurulur” ifadelerine yer verdi.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

 

 

 

Share
585 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?