ÜST REKLAM

logo

reklam

BORAN BİSİKLET KULÜBÜ, BU SENE DE PEDAL ÇEVİRTTİ

Samandağ Boran Bisiklet Spor Kulübü Derneği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. Yıl dönümü münasebeti ile etkinlik düzenledi.

Yoğun ilgi gören etkinliğe Samandağ’dan çok sayıda çocuk ve genç bisiklet sever katıldı. Samandağlı sponsorların katkı sağladığı etkinlikte 29 Ekim günü saat 16.00’da Cumhuriyet Ortaokulu önünde toplanan bisikletliler Deniz Sahile doğru pedal çevirdiler.

Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Büyük Milet Meclisinin 29 Ekim1923’te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına, her yıl 29 Ekim günü Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ta kutlanan mili bir bayramdır. Türkiye Cumhuriyet inin kurucusu M.K. Atatürk, Cumhuriyetin 10. yılı kutlamalarının yapıldığı 29 Ekim 1933 tarihinde verdiği 10.yılı nutkunda bu günü en büyük bayram olarak nitelendirmiştir. Cumhuriyet in 96. kuruluş yıl döneminde Gazi M.K. Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

Bu etkinlikte katkılarından dolayı Samandağ Kaymakamlığı, Samandağ Emniyet Müdürlüğü Ve Yunus Ekiplerine, Samandağ Amerikan Kültür Kursu Müdürü Songül Nural’a, Radikal Eğitim Kurumlarına, Sesimizi bilabedel duyuran gazetecilerimize ve tüm katılımcılara çok teşekkür eder, Herkese sağlıklı bir yaşam dileriz” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

Share
213 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?