BOKS ELDİVENLERİ "KADINA ŞİDDETE HAYIR" DİYEREK GİYİLDİ | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

BOKS ELDİVENLERİ “KADINA ŞİDDETE HAYIR” DİYEREK GİYİLDİ

Bu haber 02 Eylül 2019 - 9:52 'de eklendi ve 46 kez görüntülendi.

İlçemizde gerçekleştirdiği birçok bağımsız çalışma ile dikkatleri üzerine çeken Sezer Gümüş, ismini taşıyan Box Kulübü’nde ülkede artan kadına şiddet olaylarına tepki olarak başlattığı kadınlara yönelik ücretsiz boks eğitimi Pazar günü start verdi.

ilçede saygın kimliği ile tanınan Gümüş, gerçekleşen kurs ile ilgili “kulübümüz 2010 yılında ilimiz Hatay’ın Samandağ ilçesinde kuruldu ve resmi anlamda faaliyetlerini bugüne kadar sürdürüyor. Çalışmalarımız; ilçe insanımızı bu sporla tanıştırıp aynı zamanda yetiştirdiğimiz sporcuları Türkiye genelinde yapılan şampiyona ve turnuvalara katılım sağlamak. Bu hedefle Hatay’ı temsilen çalışmalarımız sürüyor.

Ülkemizde kadına şiddete yönelik olayların var olduğunu zaten biliyoruz ama son zamanlarda şiddet olaylarının vahşet boyutlarına varması tüm vicdan sahibi insanlar gibi bizleri de hem yaralamıştır hem de üzmüştür. Bu anlamda sadece bizim yapacağımız çalışmaların pek fazla bir şeyi değiştirmediğini biliyoruz. Ancak Nemrut’un Hz. İbrahim A.S yakmak için yaktığı o büyük ateşin, söndürülmesine yönelik bir karıncanın ağzındaki bir damla su hesabı bizde Sezer Gümüş Boks Kulübü yönetimi olarak “Kadına Şiddete Hayır” adı altında ilçe kadınlarımıza 2 ay boyunca ücretsiz temel boks eğitimi vermeyi kararlaştırdık. Bu anlamda ilgi duyan ve bu eğitimi görmek isteyen merak eden bütün ilçe kadınlarımızı Samandağ Kapalı Spor Salonu’muza bekliyoruz. Dileyen kadın arkadaşlar bana 0 539 570 39 31 nolu hattan ulaşabilirler. Dileyenler müracaatlarını spor salonumuzda yapabilirler.”

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

afdah.info

voir films