ÜST REKLAM

logo

reklam

  BÖKE, İNSİYATİFİ SELAMLAR

 

Samandağ’da kentin merkezinde yapılmak istenen AVM’ye karşı aylardır çalışma yürüten 21 oda, sendika ve dernekten oluşan Nefes Almak İstiyorum İnisiyatif Üyeleri,  kentin ihtiyacı ve halkın talebine rağmen yeşil alan yapılması gereken yere beton dikmek istemesine dosya halinde Kılıçdaroğlu’na iletmek üzere Genel Merkez yolunu tuttuğunu Böke’ye anlattı.

İnisiyatif adına açıklamada bulunan Mustafa Yatkın, “Samandağ’ın merkezindeki çok küçük olan yeşil alanı büyütüp kentin çevre ve trafik açısından rahatlamasının sağlanmasını istiyoruz. Bunun gerekliliğini Şehir Plancıları Odası Kurucu Başkanı Ümit Nevzat Uğurel, dosyamızda yer alan bilimsel raporla ortaya koydu. 10 bini aşkın Samandağlının imzaladığı bu haklı talebin tarafınızdan dikkate alınacağını düşünüyoruz” dedi.

Böke, konu hakkında bilgi veren Yatkın’a teşekkür ederek konu ile ilgili ilerleyen zamanlarda da bilgi almak istediğini belirtti. Konun hassasiyetinin farkında olduğunu belirten Böke, ‘ilçede bazı çalışmalar kulağımıza geliyor halkın menfaati olan alanlarda mücadele büyütülmeli” dedi.

İnsiyatif Üyesi Nebil Şat (Ebu Haşim), Böke’ye çizdikleri park projesinin animasyonunu izletti. Şat, projenin referanduma sunulması gerektiğine işaret etti.

Haber Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
461 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?