logo

reklam

“BİZLERİ BU ZUL VE ZEVALDEN KURTARINIZ”

 

  

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslendiler.

İlçemizde Belediye Başkan adayı ve meclis üyelerini belirleme konusunda özen göstermesi talebinde bulunan vatandaşlar CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açık mektup yazdılar ve mektubu genel merkeze yolladılar.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenilen mektupta şu ifadelere yer verildi;

Sayın Genel Başkanımız

Samandağ İlçesi, 130 bin nüfuslu bir İlçe olup sosyal ve kültürel olarak laik, çağdaş ve medeni yaşamı benimsemiş demokrat bir toplum yapısındadır.

Samandağ İlçesi Türkiye’nin en yüksek eğitim seviyesini elinde bulunduran bir İlçe olması ile birlikte uluslar arası ilişkiler, nakliyecilik ve ticaretten kaynaklı olarak kendini geliştirmiş Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine bağlılığı ile tanınan hoşgörü kültürünü benimsemiş ve fiilen uygulayan yapıya sahip bir ilçedir. Dolayısı ile genel anlamda CHP’ye tereddütsüz oy vermektedir. Hatta müteaddit kereler toplumumuzda kabul görmeyen kişilerin sırf CHP’nin belirlediği aday olması hesabı ile partimize olan bağlılığımızdan kaynaklı olarak içimize sindirmek sureti ile oy verdiğimiz çok olmuştur.

Ancak YEREL de bizleri yönetmek ve hizmet etmek üzere partimiz tarafından belirlenen ve oylarımız ile seçilen erklerin çoğunluğu maalesef basiretsiz, aç gözlü, bencil, beceriksiz, art niyetli ve etraflarını kayıran zihniyette yöneticiler olmuştur. Geldiğimiz bugün halen aynı durumdayız.

Söz konusu yöneticiler; kişilik zaaflarından kaynaklı olarak Makam, mevkii sarhoşluğu ve güç zehirlemesi sendromuna kapılarak kendi şahsiyetlerini CHP’nin önünde tutmayı ihmal etmiyorlar.

Halka ve partilerine karşı olan sorumluluklarını yerine getirmek sureti ile halkın takdirini kazanmak yerine gelecekte partimizin Genel Merkezini bir şekilde ikna ederek bir daha CHP’nin adayı olacağı düşüncesinin verdiği rahatlık ve şımarıklık ile halka tepeden bakarak hor görmeler ve halka rağmen alınan kararlar ile sıklıkla karşılaşmaktayız.

Halk tarafından parayı veren düdüğü çalar atasözünü sıklıkla duyar hale gelmiş bulunmaktayız.

Genel Merkezimizin YEREL Yönetimlere yönelik denetimlerini gevşek bırakması neticesinde faturanın ekseriyeti CHP’ye kesilmektedir. Zira CHP bu zihniyetteki adayları belirleyen konumdadır.

Sayın Genel Başkanımız

Samandağ İlçesi YEREL anlamda: Hizmet, plan, proje, yatırım, istihdam, eğitim, çevre, turizm temsiliyet v.s.gibi insana dair konularda muadili İlçeler ile kıyaslandığında MAALESEF Türkiye’nin en geri bırakılmış ve halen gerilemesi için çabalanan İlçesi konumuna getirilmiştir.

Bu güzel İlçemiz ile insanına yakışır bir kent meydanı ile usulüne uygun bir parkı dahi yoktur.

Çarpık ve düzensiz yapılaşmalar devam ettiğinden NEFES alamaz duruma gelmiş bulunmaktayız.

Belediyemiz müteahhit ve emlakçı zihniyet ile yönetilmektedir.

Samandağ Halkına ait 400’ün üstünde gayrimenkul Belediye tarafından satıldı ve halen satışlar devam etmektedir.

Usullerine uydurulmuş değerlerinin kat be kat üstündeki harcamalar, faturalar ve ihale bedelleri arşivlerdedir.

CHP’li Belediye Makamı CHP’li halka karşı tehdit, intikam, baskı ve halkı haraca bağlama aracı olarak kullanılmaktadır.

Belediye Başkanının eşinin mühendis amcasından bedelini ödemek koşulu ile ön izin almayanlara inşaat ruhsatı verilmemektedir.

Belediyemizin rüşvet iddiaları ile anılmadığı bir gün bile geçmemektedir.

Belediye hizmet vakfına zoraki bağış ödemeyenlerin işleri yürütülmemektedir.

Belediye Başkanı ve yakınları mal varlıklarını açıklamaktan kaçmaktadırlar.

Meclis üyelerinin çoğu bir şekilde susturulmaktadırlar.

Sayın Genel Başkanımız:

Geçmişte ve bu gün olmak üzere İlçemizi yönetmek için CHP’nin belirlediği aday ve meclislerin böyle çağdaş bir halka hizmet etmeye dair taşıdıkları anlayışlar doğrultusunda ifa ettikleri icraatlar olarak:

Kamu mallarını satmak, bina, rezidans yaptırmaksam yaptırmak, borçlanmak, yapıp bozmak, hizmet satın alma, gereksiz ihaleler açma, komisyonculuk gibi konularda birbirleri ile yarış halinden bir türlü çıkamadılar

Bu zihniyet ile yapılan icraatlar ve buna bağlı kabarık harcamalar halen halk için yapılmış çok büyük hizmetler olarak sunulmak sureti ile Samandağ halkının aklı ve bilgisi ile dalga geçilmektedir.

Belediye en küçük ve asli görevini yerine getirirken dahi halka bir lütufmuş gibi sunması ayrıca bir küçümseme ve alay etme konusudur.

Bunlarla beraber yargıya intikal eden ve kesin ceza ile sonuçlanacağına dair yorumlanan Değerli Şahsiyetiniz ile CHP’nin felsefesine uyumlu olmayan davaların yanı sıra halkın temiz vicdanını rahatsız eden, olumsuz icraatlar çıkarcı şakşakçıların gerisine itilen ve önemsenmeyen halkı fevkalade kızdırmış durumdadır.

Sayın Genel Başkanımız:

Bizleri bu ZUL ve ZEVALDEN kurtarınız.

Bizleri para ağalarına, delege ağalarına, üye ağalarına, yalan dolan propaganda ağalarına, çıkar ağalarına, entrikacılara yem etmemenizin beklentisi ve umudu içerisindeyiz. Önümüzdeki  yerel seçimlerde CHP’ye her daim oy veren CHP’yi her daim sırtlamış Samandağ halkına ve siz değerli Genel Başkanımıza yakışır bir şekilde olmak üzere; Gözü doymuş,dürüst,ahlaklı,ilerici,çağdaş,halkçı bir Belediye Başkan  adayı  ve meclis belirlemeniz konusunda özen göstermenizi zatıalinizden istirhamı arz ediyoruz.

Bu sayede YEREL seçimlerde zoraki partimiz CHP’den kopmamızın önüne geçmiş olacaksınız

Ayrıca aynı sebeplerden kaynaklı olarak 2014 yerel seçimlerde partimizden kopan binlerce yoldaşımızın partilerine geri dönmelerinin yolunu açmış olacağınızı bilgilerinize arz ediyor saygı ve sevgilerimizi iletiyoruz.”

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

 

 

 

Share
218 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?