logo

reklam

“BİZİM İÇİN HER GÜN 3 ARALIK’TIR” 

   
Samandağ Gökkuşağı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeni ile hafta sonunda kahvaltı etkinliği gerçekleştirdi. Anadolu Palace’de gerçekleşen etkinliğe engelli bireyler, aileleri, kurum personeli HBB Engelliler Birim Sorumlusu Hüseyin Ateşer ve çok sayıda davetli katıldı. Ataşer, etkinlikte ilimiz genelinde 60 bin engelli olduğuna dikkat çekti.

Gökkuşağı Rehabilitasyon Merkezi Kurucularından Bircan Bal, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” etkinliğinde yaptığı konuşmada; “şartlar ne olursa olsun engellilere sağlık imkânları, eğitimin kolayca
sağlanması, A’dan Z’ye kadar eğitimle alâkalı donanımlarının sağlanması, topluma kazandırılması insani görevlerimiz arasındadır” dedi.

Kurum Kurucu Ortaklarından BAL, “nasıl ki insan yaşadıkça sorunları da zamana ek olarak artıyorsa,


ayni sorunlar engelli vatandaşlarımız için de geçerli olacağından, ‘Çağdaş Yaşam’ neyi gerektiriyorsa yasa ve düzenlemelerin de ona göre uygun olması gerekiyor” dedi.

Rehabilitasyon konusu, iş konusu, sağlık konusu ulaşım konusu, toplumda en güzel şekilde kabul görme,  yaşam güvencesi gibi hasas noktalara değinen BAL, kurum  olarak engellilerin, hayatın her alanında yer almalarının önündeki engelleri kaldırmaya çalıştıklarını, tüm çalışmaları bu amaçla gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Gökkuşağının Renklerini Yeniden Boyayacağız…

BAL konuşmasına, Gökkuşağı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak bizim için her gün 3 ARALIK’tır. Dileğimiz odur ki tüm ülke olarak bu çocuklarımızı bir ömür boyu sevip, sahip çıkalım. Onlar “engelli” ya da “özürlü” olarak değil de ”Özel Çocuklar” olarak değer görsün. Hakkettikleri ilgi ve alaka ve en önemlisi koşulsuz sevgi sonsuza dek onlarla olsun. Bizler sonuna kadar Özel Çocuklarımızın yanındayız Ve onlar içinde mücadele etmeye devam edeceğiz, Gökkuşağının Renklerini Yeniden Boyayacağız” dedi.

Hatay genelinde 60 bin civarında engelli birey var…

HBB Engelliler Birim Sorumlusu Hüseyin Ateşer, “tüm engelli kardeşlerimizin günü kutlu olsun. bugün bu organizasyonda bizi unutmayan ekibe teşekkürü bir borç bilirim. Engelsiz Hayat, Engelsiz Hatay programı ile engelli bireylerimizin önündeki engelleri kaldırmaya çalışıyoruz. Hatay genelinde 60 bin civarında engelli birey var. Biz engelli vatandaşları 4 ayrı grupla adlandırıyoruz. bu gurupler; Görme-İşitme Engelliler, Ortapedik Engelliler, Otistik Engelliler ve Down sendromlu bireyler olarak adlandırılıyor. İlimiz genelinde hane ziyaretleri gerçekleştirerek engelli birey tespit çalışmalarımız sürüyor. Bu bireylere HBB çatısı altında malzeme ve makina alımı yaparak destek olmaya çalışıyoruz, eğitim seminerlerimiz oluyor. Bu hafta boyunca engelli yaşamına dikkat çekmek farkındalık oluşturma amacı taşıyoruz. Bu haftaki programımızda ‘engelli hakları ve erişilebilirlik’ konuşulacak. Bugün bu organizasyonu hayata geçirmek büyük bir başarı. Engelli bireyleri bir arada sorunsuz tutabildikleri için bu heyecanlı,  genç ekibi tebrik ediyorum” dedi.     

Kahvaltıda, Palyaço etkinliği ve şişirilen balonlar çocukların ilgi odağı olurken, çocuklar objektiflere poz vermeyi de ihmal etmediler.

Haber-Foto: Nazlı Hüzmeli

 

Share
636 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?