ÜST REKLAM

logo

reklam

“BİZİM GÖREVİMİZ EMANETİN KORUYUCULARINI EN İYİ ŞEKİLDE YETİŞTİRMEKTİR”

Geleceğin Mustafa Kemal’lerini Yetiştirmek İçin Yola Çıktık” sözleri ile eğitim programlarını şekillendiren Özel Samandağ Yükseliş Koleji, dün Cumhuriyetin 95. Yıldönümü dolayısı ile coşkulu bir tören düzenledi.

Özel Samandağ Yükseliş Koleji’nin gerçekleştirdiği tören Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve 15 Temmuz şehitleri için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Özel Samandağ Yükseliş Koleji Genel Müdürü Ahmet İhsan Semiz yaptı.

Müdür Semiz yaptığı konuşmada; “Türk ulusunun karakterine en yakışır yönetimin Cumhuriyet olduğunu söyleyen Büyük Atatürk, en büyük eserim dediği Cumhuriyet’i Türk gençliğine emanet etmiştir. Biz öğretmenlere düşen en büyük görev, Cumhuriyet’in emanet edildiği gençliğe, kazandıracağımız en üst düzey akademik başarının yanında onları, Atatürk ilke ve devrimlerini özümsemiş, ülke sorunlarına duyarlı; soran, sorgulayan, eleştiren, iyiden, güzelden, doğrudan yana tavır koyabilen, özgüveni yüksek; vatanını, bayrağını, ulusunu seven ve Türkiye’nin aydınlık geleceği için sağlam karakterli Atatürk gençliği olarak yetiştirmek en büyük idealimiz olmalıdır.” Dedi.

      

Tören, şiirlerin okunması, Okul Korosu’nun kahramanlık türküleri söylemesi,  Okul Halk Oyunları Ekibi’nin sunduğu “Anadolu Ateşi” gösterisi, solo ve koro şarkıların türkülerin söylenmesiyle sürdü ve öğrencilerin öğretmenleriyle birlikte halay çekmesiyle son buldu.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

 

 

 

 

Share
270 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?