ÜST REKLAM

logo

reklam
29 Ocak 2018

BİZİ DÜNYAYA REZİL ETTİNİZ

 

 Dünyanın neresine giderseniz gidin söylemi ile eylemi birbirine zıt olan yönetimler muhakkak göreceksinizdir. Ancak Samandağ Belediyesinin mevcut yönetimi kadar bu zıtlığı yaşatan bir yönetim olduğunu sanmıyorum. İktidara gelmeden önce seçim bildirlerinde nerdeyse yerel sosyalizmden bahseden bu yönetimin geldiği noktanın bırakın sosyalizmi, sosyal demokrasiyle bile alakası yok.

Basına olan saygıdan bahsedip Cumhuriyet Gazetesi ile tutuklu gazeteci ve CHP milletvekili Enis Berberoğlu için yürüyüşler düzenlerlerken, aynı yönetim, istedikleri gibi haberleri(yandaş haberleri) yazmadıkları için yanıbaşlarındaki gazetecileri ya tartaklarlar ya da mahkeme koridorlarına çekerler. Yine halkçı belediyecilikten bahsedip yollarının yapılmasını talep eden halkı muhatap almayarak halkın mahkemeye düşmesine sebep olurlar.

Bu yönleri ile bizi “halkının mahkeme koridorlarına düşmesine sebep olan yönetim” olarak rezil ettiler.

YAZ KIZIM: YÖNETİMİN HALKIN VİCDAN MAHKEMESİNDE MÜEBBETİNE…

Sosyal belediyecilik mavalını reklam bilboardlarına çarşaf çarşaf asan belediye beyler, sosyal anlayışın altın kurallarından olan “eleştiriye tahammül ve eleştiri ile hataları görüp düzeltme” gerçeğine ters bir pratik ile kendilerine yöneltilen eleştirilere, benzetmelere tahammül etmeyerek hem basın emekçilerini hem de halkı mahkeme koridorlarına çektirdiler. Oysa kendilerine sosyal demokrat ve halkçı belediye diyorlardı. Bu yönleri ile de halkın vicdan mahkemesinde müebbet hapse mahkum oldular.

TROL HESAPLARI

Sosyal medyada belediye ile ilgili paylaşılan her yazıya anında damlayan, suçluluk psikolojisi ile savunma refleksi göstererek belediyeyi sorgusuz sualsiz savunan bir “trol savunma timi” var. Yönetimin bu trol hesaplardan haberdar olduğunu gayet iyi biliyoruz.

Proje ve eleştiri içeren yazıların altına konuları özünden saptıran yorumlar yazan bu hesaplara tepki göstermeyerek başka bir iddiaları olan “şeffaf belediyecilik” söylemleri ile ters düştüklerini ve bu yönleri ile de komik duruma düştüklerini belirtmek isterim.

YEREL HAVUZ MEDYALARI

Havuz medyası, yani yandaş medya.

Bir gücün kalemşörlüğünü yapan, musluğundan nemalanan kalemler, her zaman o gücün istediği şekilde manşette aynı başlığı atarlar.

Havuz medyasını dünyada ve Türkiye’nin metropollerinde aramayın; çünkü onlar hemen yanıbaşınızdalar.

Geçtiğimiz Çarşamba günü gün içinde iki farklı dava vardı; biri, Ayna Gazetesi’nin Samandağ Belediye Başkanı tarafından “hakaret” iddiası ile dava edilmesi idi, diğeri ise yine Samandağ Belediyesi tarafından aylarca muhatap alınmayan ve belediyenin bu tutumu yüzünden Tekebaşı halkının mahkeme koridorlarına düşmesi idi. Elbette ikisi de beraat etti.

Tekebaşı halkını muhatap almayıp yürümesine sebep olan ve mahkeme koridorlarına düşmesine neden olanlar, halkın yanında olduklarını iddia ederlerken, sadece yarım saat önce, aynı mahkeme salonunda halkın Gazetesinin hapis cezası almasını talep etmişlerdi.

Bu riyakarlığı yaz(a)mayan yerel havuz medyası, belediyenin Tekebaşı halkının davasına “müdahil” olduğunu ve halkın yanında durduğunu tek kalemden çıkmış gibi aynı manşetle verdiler.

Efendiler!

Halk ve bu halkın gazetecileri aldıkları beraat ile size unutamayacağınız bir şamar indirdiler. Siz, hâlâ egemenlerin safında durarak bu halkın mahkemesinde çoktan ipinizi çektiniz!

YENİLEN PEHLİVAN GÜREŞE DOYMAZ

Başlıktaki deyimi çoğunuz biliyorsunuz. Bu söylem, son zamanlarda Samandağ Belediyesinin basın emekçilerinin ve halkın aleyhine açtığı davaların beraat ile sonuçlanmasıyla Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’de vücuda geldi. Samandağlı bir vatandaşımızın aleyhine açtığı 4 dava ve son olarak Ayna Gazetesi basın emekçisi Ümit Sağaltıcı aleyhine açtığı dava beraatle sonuçlandı. Defalarca mahkemede yenilgiye uğrayan Başkan, bu yönü ile bize “yenilen pehlivan güreşe doymaz” deyimini hatırlattı.

ŞAPKANIZI ÖNÜNÜZE KOYUN ARTIK

Baylar!

İddia ettiğiniz gibi sosyal bir yönetim, halkçı bir yönetim iseniz şapkanızı önünüze koyun ve artık size yöneltilen eleştirilere kulak vererek hatalarınızı düzeltmeye çalışın.

Gerek sosyal medyada gerekse gazetelerde sizi eleştirenlere, güç zehirlenmesi yaşamanızdan ve iktidarınızı kaybetme korkusundan dava açtığınızı, bu yönünüz ile de halktan uzaklaştığınıZI görün artık.

Evgin Dağ yazdı

Share
572 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?