ÜST REKLAM

logo

reklam
26 Aralık 2016

”BİZİ BU CEHENNEMDEN KURTARIN”

 

İdamdan kurtulan Altan Sabah’ın, yürek sızlatan çağrısı; 

arap

İdamdan kurtulan Altan Sabah, Yıldıray Töremiş ve Yücel Kudret’ten siz halkımıza mesaj var: idamdan kurtulan 3 vatandaşımız, kendilerine yöneltilen suçların asılsız olduğunu, şiddetli işkencelerden geçirildiklerini, maruz kaldıkları işkencelerden dolayı önlerine konan evraklara imza attıklarını veya parmak bastıklarını ifade ettiler.

İdamdan kurtulan 3 vatandaşımız, halkımıza ulaştırılmak üzere gönderdikleri mesajda şu ifadeleri kullandılar ”bizler için tüm Toplum Gönüllüleriyle Başbakanlık ve TBMM nezdinde başlattığınız ve sürdürdüğünüz insani girişimleriniz için teşekkürler ederiz. Bizler, gerçekten suçsuzuz. Yakalanan uyarıcı haplarla ilgimiz kesinlikle yok. Arabistan’da tüm kanunlar, sanmak ve zannetmek üzerine kurulmuş. Bizim ülkemizdeki gibi kanunlar yok. İşkence zoruyla Arapça yazıların üzerine bize parmak bastırdılar”

İmza atmak veya parmak basmak için kendilerini kandırdıklarını dile getiren Sabah, Töremiş ve Kudret, gönderdikleri mesajda şu ifadelere yer verdiler ”Size bir şey olmayacak dediler. Biz o yazılarda ne olduğunu bilemedik bile. Günlerce işkence gördük, günlerce dayaklar yedik. hemde ne dayaklar. Babam ölmemiş olsa ve ”BABANI SEN ÖLDÜRDÜN DESELER” yine imza atardım o şiddetli işkencelerden kurtulmak ve o yazılara parmak basmamız için. Ele geçirilen uyarıcı hapların kaç adet olduğu belli bile değil ve bu hapların ne olduğuyla ilgili laboratuvar test analiz belgesi bile yok. Uyarıcı hapların narkotikten itlaf edildiğine dair belge bile yok. Mahkeme tarafından şahitlik yapması istenen savcı hiç bir zaman mahkemeye getirilmedi.ve en önemlisi burada bizi savunacak avukat yok. Bulsanız bile 300 bin liradan başlıyor ücretleri. Ve ilgilenmiyorlar bile.”

Suudi Arabistan’da hukukun, adaletin olmadığını belirten 3 vatandaşımız, mesajlarını şu sözlerle bitirdiler ”yani anlayacağınız burada delil delil değil, avukat avukat değil, mahkemeler mahkeme değil. Yani anlayacağınız bizim burada Allahtan ve sizlerden başka kimsemiz yok. Şimdi siz toplum gönüllülerinin başlattığı insani girişimlerinizle idamdan kurtulduk. Yedi yıldır sorgusuz sualsiz ceza evindeyiz. Çürüyüp gidiyoruz burada. Tek umudumuz sizsiniz.lütfen Başbakan yardımcımıza Fevzi Şanverdi’ye, Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza sesimiz duyurunuz. Biz çocuklarımızı özledik, ailemizi çok özledik, memleketimizi özledik. Suçsuzuz biz, suçlu olsak sizden yardım bile istemezdik. Böyle onurlu insanlarız biz. Burada sahipsiz insan ölür. Harbiyeli arkadaşa kimse bizim gibi sahip çıkmadı diye idam edildi. Burada yüzlerce Türk var cezaevinde çoğu suçsuz, hepsi kan ağlıyorlar burada. Sizleri bir şekilde takip ediyoruz. Tek umudumuz sizsiniz. İnsanlık için yaptıklarınız bizleri umutlandırıyor. LÜTFEN ARABİSTAN CEHENNEMİNDEN BİZLERİ KURTARINIZ LÜTFEN”

 

 

Share
776 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?