“BİZ ZAM DEMEKTEN BIKTIK AMA…” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“BİZ ZAM DEMEKTEN BIKTIK AMA…”

Bu haber 17 Haziran 2022 - 10:59 'de eklendi ve 205 kez görüntülendi.

Ülke olarak her gün yeni bir zam haberiyle uyanmaya korkar olduk. Vatandaşlar her sektörde üst üste gelen zamlardan yakınırken motorinden bir zam haberi daha geldi. Geçen sene Haziran ayında litre fiyatı 7 TL olan motorin bu sene 30 TL oldu. Vatandaşlar bu durumda değil akaryakıt almak, artık en düşük model aracı bile kullanmayacaklarını ifade ettiler.

Konu üzerine Samandağlılardan yükselen tepkiler şöyle oldu; “önceki gece motorine yine zam geldi. Motorinin litre fiyatı bazı illerde 30 lirayı gördü. Bu şekilde daha ne kadar dayanacağız hiç bilemiyoruz. Durum böyle giderse değil akaryakıt almak en düşük model araçları bile kullanmayacağız. Eskisi gibi bisikleti veya yürüyüşü hayatımıza alacağız sanırım.

Her şey çok pahalı. Biz zam demekten bıktık ama yetkililer gözümüzü açtığımız her gün, zam haberi duyurmaktan bıkmadılar. Durum böyle giderse işimiz çok zor. Ekonomiye acil çözüm üretilmeli.”

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı