"BİZ KADINLAR ADALET İÇİN MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ" | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

“BİZ KADINLAR ADALET İÇİN MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Bu haber 15 Ocak 2019 - 9:41 'de eklendi ve 17 kez görüntülendi.

Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber’den Basın Açıklaması

CHP Samandağ İlçe Yönetim Kurulu, 10 Ocak Gazeteciler gününü ve Ukrayna’da öldürülen Buket Yıldız’ın gerçekleşen defin töreni için CHP İlçe Teşkilat binasında bir basın açıklaması düzenlediler. Gerçekleşen basın açıklamasını CHP Samandağ İlçe Yönetim Kurulu adına Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber okudu.

“Basın Toplumun Gözü, Kulağı, Yüreği Olmalıdır”

Kadın Kolları Başkanı Berber açıklamasında; “Çalışan gazeteciler günü 1961 yılında 9 gazetenin birlikte aldıkları karar ile 212 sayılı basın işkolu yasasının hayata geçirildiği gündür. Basın çalışanlarımızın 58. yıldönümü kutlu olsun.10 yılda 10 bin gazeteci çalışanı işsiz kaldı günümüzde gazete çalışanlarının işsiz kaldığı gazetelerin birer birer kapandığı gazetecilerin yüzlercesinin tutuklu olduğu bir ortamda çalışıyorlar. Artan maliyetler karşısında hammadde bulmada zorla gazete, dergi çıkarmaya çalışan, yerel gazeteleri; gazete abonesi veya gazete dergi satın alarak basına sahip çıkmalıyız.

Basın, dürüst, ilkeli, tarafsız, sorgulayan çözüm odaklı bilgileri doğru kaynaklardan alıp bizlerle paylaşanlar olmalıdır. Basın toplumun gözü, kulağı, yüreği olmalıdır.

Gazeteci Uğur Mumcu bir bombalı saldırı ile katledildi. Mesleklerini icra ederken şehit düşen bütün gazetecilere Allahtan rahmet diliyoruz. Medya gücü bizlere haber ve bilgi akışını sağlamaları açısından büyük önemli araçlardan birisidir. Basın her açıdan her zaman objektif ve doğru bilgiyi en kısa zamanda insanlara ve okuyuculara ulaştırandır. ’’ Basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.’’ Diyen Atatürk’ün sözleriyle bütün basın mensupları ve çalışanlarını başta ilçemizde bu konuda görev alan yerel gazetelerimiz Samandağ Ayna Gazetesi, Samandağ Gazetesi, Sowtna Gazetesi, Cemre Gazetesi, Kültür Gazetesi, Atayurt Gazetesi ve ilimizde,  Ülkemizde ve dünyadaki bütün basın mensuplarının gününü CHP Samandağ İlçesi kadın kolları yönetiminim adına tebrik ediyoruz.

“İki Gencecik Fidanımıza Allahtan Rahmet Diliyoruz”

10 Ocak Gazeteciler günü yanı sıra, Ukrayna’da öğrenimini yapan iki genç kızımız Samandağlı Buket YILDIZ ve İzmirli Zeynep HÜSNÜBEY kızlarımız evlerinde uğradıkları saldırı sonucu katledildiler. Bu olay toplumsal bir olaydır. Biz kadınlar kadın cinayetlerinin son bulmasını diliyoruz. Genç yaşta hayatlarının baharında yaşam hakları ellerinden alınan bu iki fidana Allahtan rahmet diliyoruz. Kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz. Biz kadınlar bir olacağız kadın cinayetlerinin son bulması için eğitime, evlerimizden başlayacağız. Şiddete hayır diyeceğiz. Yollarımız daima eğitimle ve iyi insanlarla kesişmesini dileğimiz ile aydınlık yarınların sizlerle olmasını CHP Samandağ İlçesi Kadın Kolları yönetimin adına temenni ediyorum.

Türkiye’nin eğitim kalitesinin bir an önce düzelmesi gerekir. Millî eğitim bakanlığımız kadın-erkek eşitliği konusunda eğitimlere önem vermelidir. Biz kadınlar Hak, Hukuk, Adalet için mücadelemize devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Haber: Hasan Dadük – Foto: Aslı Sağaltıcı

 

 

afdah.info

voir films