ÜST REKLAM

logo

reklam
06 Aralık 2019

“BİZ ENGEL GÖRMÜYORUZ”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon Merkezi tarafından organize edilen Medeniyetler Korosu Samandağlı vatandaşlara konser etkinliği düzenledi.

Yoğun bir katılım ile gerçekleşen etkinlikte, Medeniyetler Korosu İlçemiz vatandaşları tarafından büyük bir keyifle dinlendi. Gerçekleştirdikleri organizasyonla Engelsiz Yaşam Ailesi “Biz Engel Görmüyoruz” dediler.

Etkinlikte Medeniyetler Korosu eşliğinde zeybek gösterisi yapıldı. Gösterinin yanı sıra engelli bireylerde sahne aldı.

Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon Merkezinin organize ettiği ve tüm gelirinin ihtiyaç sahibi özel bireylere aktarılacağı konser herkesin yüzünü güldürdü.

Medeniyetler Korosunu İlçemizde ağırlayan ve engelli bireylerin kendilerini dış dünyaya kapatmamaları için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Kurum ailesi gerçekleştirdikleri etkinliğe katkı gösteren Sonuç Başarı-Açı Kurumlarına, Zeytin Konağı’na, Anka Aile ve Psikolojik Danışma Merkezi’ne, Hasan Arslan Otomativ’e, Botanik Kafe’ye, Reşat Kuyumculu’ğa, Bireyşoğlu Kırtasiye’ye ve birçok duyarlı vatandaşa teşekkür ettiler.

Candan Teşekkür….

Engelsiz Yaşam Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucusu Psikolog Mehmet CAN, “3 Aralık dünya engelliler gününde organize etmiş olduğumuz medeniyetler korosu konserine göstermiş olduğunuz yoğun ilgi ve katılımdan dolayı tüm misafirlerimize Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon Merkezi adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Malumunuz geçen sene Hatay da ilk defa Özel Gereksinimli Bireylerin hazırlamış olduğu resim sergisi ile karşınızda olmuştuk. Sergiden elde edilen tüm gelir ile çocuklarımızın giyim gıda ve sağlık giderlerini karşılamıştık. Bu sene ise Hatay Medeniyetler Korosunu Samandağ halkıyla buluşturarak hem muazzam bir müzik ziyafetini sunmanın yanında daha geniş kapsamlı bir yardım kampanyasına imza atmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Bu etkinlikte emeği geçen başta Hatay Medeniyetler Korosuna, Sonuç Başarı-Açı Eğitim Kurumları adına Seyran Çiçekliye, Kaymakamımız Murat Kütük’e, Belediye Başkanımız Refik Eryılmaz’a, Cumhuriyet Başsavcımız Abdullah Fatih Bildik’e, İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Öğün’e, İlçe Jandarma Komutanı Emrah Nergiz’e, İlçe Emniyet Müdürü Hilmi Kapoya,  Zeytin Konağı adına Süleyman ve Gurbet Aşkar’a, Anka Aile ve Psikolojik Danışma Merkezine, Botanik Kafe adına Salih Uğur’a, Hasan Arslan Otomotive, Neyzen Cemil Kahiloğullarına, Bireyşoğlu Süperstor’e, Vecdi Aştah’a, Aslan Fotoğrafçılık adına Serkan Aslan’a, Bus&Bus Mimarlık adına Buse Ceren Gül’e, Derya Tatlıcıya, Ekin Koleji Öğretmenlerine, Doğru Adım Kolejine, Cafe Manifestoya, Doğan Mirioğluna, İlker Belliye, Selma Uçar’a, Zeynep Yücel’e, Gazi Zan ve Değerli Öğretmenlerine, Mızraklı Atatürk Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencilerine, Naime Horoz’a, Sibel Horoz’a, Emine Karadaş’a, Mediha Şahin’e, Elizabeth Karadaş’a, Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon Merkezinden tüm ekip arkadaşlarıma, değerli velilerimize, öğrencilerimize ve etkinliğimize katılan tüm misafirlerimize şükranlarımızı sunarız. Daha güzel etkinliklerde aynı heyecan ve samimiyetle görüşmek üzere”dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla gerçekleşen etkinliğe Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Fatih Bildik, Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, Samandağ İlçe Emniyet Müdürü Ramazan Öğün, Etkinliğe sponsor olan kurumlar, kurum müdürleri, sivil toplum örgütleri, oda başkanları, okul müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı

Share
634 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?