BİZ BİTTİK, SORUNLAR BİTMEDİ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

BİZ BİTTİK, SORUNLAR BİTMEDİ

Bu haber 04 Ağustos 2017 - 9:29 'de eklendi ve 881 kez görüntülendi.

Hangi sorunu dile getirsem bilemiyorum. O kadar çok sorunumuz var ki hangisiyle başlasam bilemiyorum. Kime kızmalıyım? Kaderine razı olup her yapılan zulme boyun eğen vatandaşa mı? Yoksa yönetim güçlerini kendini menfaati uğruna kullanan yöneticilere mi? Biriniz bana söylesin kime kızayım?

İnsan doğarken poposuna bir tokat yiyor, ölünce de bir tutam pamuk. Bu hayatta mala ve mülke köle olanlara şaşırıyorum. Hele hele o kendini dünyayı ben yaratım sanan yöneticiler beni deli ediyor. Seçimlerde sırf kazanmak için halka yapmadığı şey kalmaz. Kazandı mı da babasını bile tanımaz. Yahu arkadaş nedir bu koltuk sevgisi anlamadım gitti. Meğerse mesele koltuk değilmiş cebe inecek mangırmış. Ona yakın kim varsa bu koltuktan beslenirmiş. Ama ters düşenin vay haline. Şimdi bazılarınız bunları neden yazdı diye merak eder.

Sevgili ve sayın okurlar. Herkesin bildiği gibi. Seçim zamanlarında seçilecek adaylar mahalle, mahalle sokak, sokak gezerek oy isterler. Ve vaatler verilir. Şimdi yönetimde olan arkadaşlarda çok vaatte bulunmuşlardı. Hanginizin suyu tam geliyor? Hanginizin sokağından çöp doğru dürüst toplanıyor ve yahut şöyle söyleyeyim hanginizin sokağında çöp kovası var?

Hangi mahalleye vaat verildiği gibi yapıldı. Hangi Vatandaşın sorunu başı ağrımadan çözüldü? Yandaşların sorunları hariç. Her toplantıda, her konuşmada memleketin birliğinden, refahından dem tutulur. Ama bu sözleri sarf eden hiçbir şahıs önce memleket demez içinden. Önce ben deyip kendi ihtiyaçlarını karşılar sonra akraba daha sonra çevresindeki insanların sorunlarını hal eder. Daha sonra size kalırsa belki hal olur işiniz. Kaç gündür bazı mahallelerde su yok. İnsanlar tanger ve yahut komşularının kuyularından su temin etmeye çalışıyor. Çoğu mahallede çöp sorunu bir türlü çözüme kavuşturulmadı. Nereye baksan çöp deryası. Hem yerelde hem de genelde işler aynı yürüyor. Halkın sorunları nedir diye düşünen kimse yok. Rantçı ihaleciler beton yığınları dikiyor. Para kazanıyorlar. Normal vatandaş inşaat yapacak yurt dışında sürünüyor 4 bilemedin 5 yıl çalışacak inşaat projesinin bedelini ödemek için. Konutlar zamları uçuyor zaten kimsenin ev alacak durumu yok. Yol yaptık diyorlar köprü yaptık diyorlar başka bir şey demiyorlar. Bir ülkeyi büyükçekmece escort tanımak istiyorsanız o ülkede kimin öldüğüne bakın diye bir söz var. Bizim ülkemizde de Akademisyenler, Gazeteciler, Sanatçılar hapiste. Yani okumuş, kültürlü ve ülkenin gelişmişlik düzeyini arttıracak olan insanlar hapse atılıyorsa o ülkeden ne kalır geriye. Sınırlarımız han yerine dönmüş. Memlekete kimin girip kimin çıktığı beli değil. Petrolün fiyatından dolayı araç kullanmaya korkar olduk. Ülkemizde en ilginç olan şey ise geriye dönme isteği. Israrla eski dönemi yaşatmak istiyorlar. Nikâh kıyma yetkisi artık müftülere de verilecekmiş. Saçmalık ya hani din ve devlet işleri birbirinden ayrılıyordu. Hani kadın ve erkek eşit haklardaydı. Nikâh kıyma yetkisini müftülere vererek mi gelişecek ülkemiz? Yönetim ülke gelişti Avrupa ve çevre ülkeler bizi kıskanıyor diyor. Neremizi kıskanıyor Allah aşkına nikâhı kıyacak müftüyü mü? Ülke genelinde adam kaydırmaca, vatandaşı suçlama, darp, baskı ve hakaret. Genel yönetimi protesto etmek için adalet aramaya giden Belediye Başkanı aynı şeyi kendi belediyesinde yapıyor. Ne kadar samimi bu hareket?  Neyse yine çok konuştum. Sorunları say say bitmez. Bunlar sadece bir kısmı…

ALİ DOĞRU