ÜST REKLAM

logo

reklam
21 Aralık 2016

BİYORGRAFİ GÜNLERİNİN SON KONUĞU DR.ÇELİK OLDU

dsc_0020

BİYORGRAFİ GÜNLERİNİN SON KONUĞU DR.ÇELİK OLDU

Jan ve Suphi Beyluni Anadolu Lisesi Öğrencilerinin daveti üzerine biyografi günlerine katılan İlçemiz Kaymakamı Dr.Cahit Çelik, programın son gününde gösterdiği katılım ile lise idari kadrosunu ve öğrencilerini memnun etti.

İlçemiz Kaymakamı Dr.Çelik,biyografi günlerinin son konuğu olurken, öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Kendi hayat hikayesini sohbet havasında Jan ve Suphi Beyluni Anadolu Lisesi öğrencileri ile paylaşan Dr.Çelik, 2000 yılında Erzurum’da aday kaymakamlık ile mesleki serüvenine başladığını, Giresun Vali Yardımcılığı görevinin ardından ABD’nin Teksas eyaletinin Dallas kentinde doktorasını yaptığını ve son olarak İlçemize Kaymakam olarak atandığını ifade etti.

Öğrencilerle aralarında geçen sohbetinin ardından öğrencilerin ”ülkemizdeki eğitim sistemi ile yurtdışındaki eğitim sistemini nasıl değerlendiriyorsunuz, ilerde meslek sahibi olmak isteyenlere ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz, Samandağ’ı nasıl değerlendiriyorsunuz” gibi sorduğu sorularını yanıtlayan Kaymakam Dr.Çelik, verdiği yanıtlarda ülkemiz ile yurtdışındaki eğitim sistemleri arasındaki farkı ”yurtdışında insan odaklı bir eğitim sistemi var” diyerek bir cümle ile özetledi.

Meslek seçimleri sorusuna ise ”sizi başarıya götürecek olan inancınızdır. Kendinize olan inancınızı tam tutmalısınız” şeklinde cevap veren Dr.Çelik, son olarak ”Samandağ’ı nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna ”Samandağ’a gelmeden önce tanımıyordum. Suriye’ye yakın olmasından dolayı biraz endişelerim vardı ancak buraya geldikten sonra buranın insanlarının samimiyeti, doğallığı burayı sevmeme sebep oldu. Samandağ kültürel ve tarihsel anlamda da çok zengin bir ilçe. Bu yönüyle Samandağ’a sahip çıkılmalı ve en iyi şekilde tanıtılmalı” cevabını verdi.

Gerçekleşen sohbetin ardından Jan ve Suphi Beyluni Anadolu Lisesi öğrencileri, kendilerini kırmayıp davetlerine icap eden ve biyografi günlerinin son konuğu olan ilçemiz kaymakamı Dr.Cahit Çelik’e plaket hediye ettiler.

 

 

Share
1122 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?