ÜST REKLAM

logo

reklam

BİSİKLETLİLER ANITKABİR YOLCUSU

Bu yıl dördüncüsü  düzenlenen   Atamızın yolundayız bisiklet turuna katılan bisikletliler Anıtkabir’e uğurlandı. Hatay Bisiklet Spor Kulübü Başkanı Doç.Dr.Şerafettin Kaya önderliğinde Atamızın ebedi istirahatgahına pedal çevirecek olan 10 bisikletçi kendilerine sponsorluk desteği sağlayan Özel Defne Hastanesinin önünde düzenlenen uğurlama töreni ile Atamızın yolundayız bisiklet turunun startını verdiler. Bisikletçiler arasında Defne Hastanesi doktorlarından Serhat Gözel’in de bulunduğu kafileyi bu anlamlı yolculuklarına uğurlayanlar arasında Defne Hastanesi Genel Müdürü  Uzm.Dr.Mehmet Çelikel, İşletme Müdür Yardımcısı İbrahim Ünal, Başhemşire Nursen Ülke ve Doktorlar vardı.

Çıktıkları bu kutlu yolda tüm bisikletçilere başarı dileyen Defne Hastanesi Genel Müdürü  Uzm.Dr.Mehmet Çelikel, Sosyal sorumluluk projeleri ile her daim farkını ortaya koymayı başarmış bir kurum olarak böylesine anlamlı bir etkinliğe doğru yol alacak olan Hatay Bisiklet Spor Kulübü bisikletçilerinin yanında yer almanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek kazasız belasız bir şekilde Anıtkabir’e ulaşmalarını diledi.

Bir kez daha Atam Yolundayız bisiklet turu ile Anıtkabire gidecek olmanın gururu adeta gözlerinden okunan bisikletçiler adına açıklama yapan Hatay Bisiklet Spor Kulübü Başkanı Doç.Dr.Şerafettin Kaya:” Bu yıl dördüncüsünü gerçekleştireceğimiz Atam Yolundayız bisiklet turunun startını Antakya’dan veriyoruz. Toplamda 650 Km pedal basacağımız turumuzda devlet karayolunu takip ederek sırasıyla Payas,Erzin,Dörtyol,Toprakkale,Ceyhan,Adana,Tarsus,Pozantı,Aksaray,Şereflikoçhisar ve Kulu güzergahları ile 9 Kasım akşamı Ankara’ya varmayı planlıyoruz.10 Kasım sabahı Türkiye’nin diğer illerinden Ankara’ya pedal çeviren bisikletçiler ile birlikte  saat 9.05’te saygı duruşumuzu gerçekleştirerek toplu halde Anıtkabir’e pedal çevireceğiz. Anıtkabir ziyaretimizde diğer bisikletçi dostlarımız ile birlikte kendi illerimizden getirdiğimiz Türk Bayraklarını mozoleye bırakacağız. Geleneksel hale getirmeyi planladığımız etkinliğimizde amacımız Atamıza saygımızı ve bağlılığımızı göstermektir. Bisikletle gitmemiz ise bisiklet farkındalığını oluşturmaktır. Ekibimizde öğretmen, doktor ve özel sektörde görev yapan arkadaşlarımız bulunmaktadır. Her türlü güvenlik önleminin alındığı Turumuz boyunca bir araç bizi takip edecek olup  bizlere destek veren Hatay Valiliğine, Emniyet  ve Jandarma birimlerimize  sonsuz şükranlarımızı sunuyor Özel Defne Hastanesine teşekkür ederek tüm bisikletçilerimize hayırlı yolculuklar diliyorum” dedi.

Özel Defne Hastanesi önünde çekilen toplu fotoğrafın sonrasında bisikletçiler hastane yönetimi ve vatandaşların alkışları ile Ankara’ya uğurlandı.

Haber Merkezi

 

 

Share
246 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?