ÜST REKLAM

logo

reklam
18 Mayıs 2017

BİSİKLETLERİ MAVİLİKLERE SÜRDÜLER

 

Samandağ Boran Bisiklet Spor Kulübü Derneği dün ilçemizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinden bisiklet turu düzenledi. İlçemizde 75. Yıl parkında 08.30 da toplanmaya başlayan kitleye İlçemiz Kaymakamı Dr. Cahit Çelik yanı sıra Dernek Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı. Katılımcılara hitaben Dernek Başkanı Özlem Fırıcıoğulları Berrak yaptığı konuşmada, ilçede bir ilki gerçekleştirmenin heyecanını yaşadıklarını belirtti.

İlçemiz Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, Samandağ Belediye Başkan Vekili Dilek Süslü Asiırmak, Samandağ İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Ateş,Kültür merkezi Müdürü Murat Elataş, Türkiye Bisiklet Federasyonu Hatay Temsilcisi Hasan Tahsin Bakan ,Boran Bisiklet spor kulübü Samandağ şubesi Başkanı Özlem Fırıncı oğulları Berrak ,İlçe Spor Müdürü Ceyhun Yılmaz’ın katıldı.

Katılımcılara seslendiği konuşmasında Dernek Başkanı Berrak, “bugün ilçemizde bir ilki gerçekleştirmenin heyecanı içerisindeyiz.

Bisiklet özgürlüktür;  sloganıyla yola çıkarak kurduğumuz  “Samandağ Boran Bisiklet Spor Kulübü Derneği” nin bu ilk halka açık organizasyonunda,  onlarca Bisiklet Sever’i beklerken yüzlerce genç, yaşlı her kesimden insanın katılması başta ben olmak üzere bütün yönetim kurulu üyelerimizi gururlandırdı. Katılım yapan herkese sonsuz teşekkür, sağlıklı ve hareketli bir yaşam ile  başarılar diliyoruz.

Daha bir ay önce kurulan “Bisiklet Kulübü” muzun bu etkinliğinde bizi yalnız bırakmayan Türkiye Bisiklet Federasyonu Hatay İl Temsilcisi Hasan Tahsin BAKAN,  Kaymakamlık, İlçemiz Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samandağ Kızılay Şubesi ile Büyükşehir ve Samandağ Belediyesine,   Bizi her zaman destekleyen, etkinliklerimizi halka ulaştırmamızda büyük emekleri geçen;  aslında “Doğal Sponsorlarımız”  basın mensuplarına,

Bize her zaman güvenen,  şu an giydiğimiz formalarımız dahil daha bir çok konuda yanımızda olmalarından gurur duyduğumuz sponsorlarımız Tac Koleji ve Tac Kolejinin Genç ve Çok Başarılı Araştırmacı Eğitim Uzmanı Seyhan NURAL’A Mercek Gelinlik İle Mercek Gelinliğin Genç Ve Başarılı Tasarım Uzmanı ve Koordinatörü Sevcan ÇİFTÇİ’ ye, Amerikan Kültür Olarak Bilinen, Zühre Merih Dil Kursuna ve Dil Kursunun Bisiklet Sporu Gönüllüsü, Çok Başarılı Müdiresi Halkla İlişkiler Uzmanı Songül NURAL ile Bisiklet gönüllüleri, Nilgün YÜKLER’ Sibel ÇİVİ, Yeliz ÖZOĞLU, İpek FIRINCIĞULLARI, Erkan ÇAY, Murat ESKİCİ, Ethem YILDIRIM, Anıl Hayrettin FIRINCIOĞULLARI, Sezer Gümüş, Nurcan FIRINCIOĞULLARI, Betül ÇİFTÇİ, Gülcan OĞUR Mızraklı Mahallesinden Katılan Genç Ve Dinamik Bisiklet Gurubuna, ile katılamamasına rağmen bize Moral aşılayıp,  Motive eden Uğur BERRAK ve Bütün Bisiklet Severlere,

Bu etkinliğimizin eğlenceli bir aktiviteye dönüşmesini,  bizim geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan, öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Bisiklet günümüzde sadece bir spor enstrümanı değil, aynı zamanda bir sağlık iksiridir.

Her tarafın duman altı olduğu dünyamızda,  artık telefon, internet ve televizyon gibi vazgeçilmez bir ihtiyaçtır.

Ailemizle sahilde gezintiye çıkabileceğimiz, önüne koyacağımız sepetiyle çarşıda pazarda dolaşabileceğimiz,  masrafsız bir ulaşım ve spor aracıdır bisiklet.

Beyin, göz, kas, kol ve bacaklarımızın bir ahenk içinde sürekli hareket ederek dans ettiği mobil bir sahnedir bisiklet.  Çocuklarımızın, gençlerimizin, beyin ve vücut gelişimine katkıda bulunan baş aktördür bisiklet.  Haydi, arkadaşlar; bisikletlerimize binelim,  özgürlüklere, maviliklere doğru pedallarımızı çevirelim” dedi.

İlçe kaymakamı gençlerle pedal çevirdi…

Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik, “19 Mayıs son yıllarda gençlik haftası olarak kutlanmaktadır. Pazartesi günü gençlerimizle bir yürüyüş yaptık. Bugünde yine doğasever, sporsever gençlerimizle beraber bisiklet turu gerçekleştirdik. Amacımız sporu gençlere sevdirmek, gençlerimizin sağlıklı bir yaşama sahip olmaları için spor faaliyetlerine katkı sağlamaktır. Atatürk’ün 19 Mayısta samsundan çıkışı ülkemiz için bir mihenk taşı olmuştur. Bu anlamda Atatürk 19 Mayısı gençlere hediye etmiştir. Ülkemizin geleceği gençlerdir. Gençlerimiz ne kadar bilinçli olursa, sporu ne kadar severse, memleketini tarihini ne kadar severse o kadar daha iyi bir geleceğimiz olur. Bu anlamda gençlerimizin Atatürk’ün çizdiği çerçevede memleketine, ülkesine sahip çıkması temennisiyle tüm gençlerimizin, Samandağlıların gençlik spor haftasını kutluyorum”dedi.

Samandağ Belediyesi Başkanvekili Dilek Süslü Asiırmak: “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Gençlik haftası kapsamında Samandağ’da ilk defa düzenlenen bisiklet turu çok anlamlıdır. Her şey gençler için, geleceğimiz için. Bu faaliyetlerin sürdürülmesi arttırılması için gerekli çabayı harcayacağız. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, gençlik haftasını kutluyorum” dedi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Hatay Temsilcisi Hasan Tahsin Bakan: “bu etkinlik gençlik hizmetleri ilçe spor müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Boran Bisiklet Spor Kulübü işbirliğiyle düzenlendi. Bizler bu etkinliği destekliyoruz. Bisiklet demek sağlık demektir, çevreye katkı demektir. Hem sağlık için hem de çevreye duyarlılık için herkesin bisiklete binmesini istiyoruz. Burada asıl amaç bu turla bisiklet sporu açısından bir farkındalık yaratmaktır. Emeği Geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe Spor Müdürü Ceyhun Yılmaz: “15-19 Mayıs gençlik haftası kutlamaları çerçevesinde bugün gençlik turunu gerçekleştirdik. Gençlerin bu bayrama sahip çıkmasına vesile olan bur organizasyonları daha da büyüterek yapacağız” dedi

Samandağ Kültür Merkezi Müdürü Murat Elataş: “Samandağ ‘da ilk defa gençlik haftası kapsamında Bisiklet turu yapıyoruz. Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

Share
748 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?