Birbirinden Renkli Oyunlar İzleyenleri Heyecanlandırdı HAYAT BOYU ÖĞRENME ŞENLİKLERİ HAYAT BULDU « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Birbirinden Renkli Oyunlar İzleyenleri Heyecanlandırdı HAYAT BOYU ÖĞRENME ŞENLİKLERİ HAYAT BULDU

Bu haber 03 Haziran 2022 - 15:20 'de eklendi ve 196 kez görüntülendi.

    

  Hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla Samandağ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Kültür Merkezinde kültür ve sanat şöleni gözü ve gönlü doyuran birprogramla gerçekleşti.

Halk Oyunları Ekibi tarafından Kültür Merkezi Bahçesinde karşılanan protokol üyelerinin kurdele kesimiyle başlayan program; Saygı duruşu ve akabinde Müzik Öğretmeni Zeynel Kılınç ve İşitme Engelliler eğitmeni Leyla Demir yönetiminde İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Müzik Öğretmenleri Zeynel Kılınç, Servet Baybo, Kaan Büyükaşık ve Işıl Çivi’ tarafından sunulan müzik dinletisi, Öğretmen Nesrin Karasu yönetimindeki Halk Oyunları ekibinin gösterisi, Öğretmen Eser Okan Kala ve 3-6 yaş öğrencilerinin gösterileri, Öğretmen Meryem Aslan eşliğinde Çocuk gelişimi ve eğitimi kursiyerlerinin gösterisi ve Filiz Sakallı yönetiminde drama gösterisi, ardından Halit Bozyiğit yönetiminde Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin oluşan Halk oyunları gösterisiyle devam eden program ödül töreni ile sona erdi.

Hayat Boyu öğrenmenin en güzel örneklerinden 80 yaşında lise mezunu olan Salih Geç, büyük çaba, azim ve emekle engelleri kaldıran İlhan Meydanoğulları ve en küçük kursiyerlerden Olivya Düzce ödüllerini Kaymakam Murat Kütük’ten aldı.

Hayat Boyu Öğrenme etkinliklerinin açılış töreninin ardından protokol üyeleri üç gün boyunca sürecek el sanatları sergisini gezdi.

Büyük bir çaba ve emekle ortaokul ve lise diplomasını alarak gençlere örnek olmak istediğini ifade eden Salih Geç konuşmasında; “Ben 70 yaşındayım ve hayalimi gerçekleştirdiğim için çok mutluyum. Ne zaman bir işin bir yere gisem eğitim durumumu soruyorlardı. Çok şükür ortaokul ve lise diplomamı aldım. Muvaffak oldum. Ben bu çabamla gençlere örnek olmak istedim. Biz büyükler hareketlerimizle gençlerimizin ufkunu açmalıyız. Eğitim engin bir deniz gibidir. Gençler okusun ilerlesin. Ben bu aşamaya geldiğim için çok mutluyum. İsterim ki herkes yaş demeden okusun. Okumanın yaşı yoktur. Beşikten mezara kadar bizlerin hakkıdı. İllede okuyacağız. Herkesin ilminin olmasını isterim. Bugün bize yaş sınırı koymadan okuma fırsatı sunan devletimiz varolsun.İlçe Kaymakamım değerli öğretmenlerim sizlere de sonsuz teşekkür ederim. Varolun, saygılarımla.” İfadelerine yer verdi.

Engellerin zihinde olduğunu kanıtlayan İlhan Meydanoğulları ise konuşmasında; “Ben şimdi bilgisayar programcılığı okuyurum. İnşallah üniversiteye gideceğim. Ben hepinize çok teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Cuma gününe kadar sürecek olan serginin açılış törenine; İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Belediye Başkan Yardımcısı Tahsin Demir, Aday Kaymakam Mehmet şirin Alpay, İlçe Halk Eğitim Müdürü Ali Yeter, İlçe Emniyet Müdürü Asuman Karacık, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ömer Kartaler, İlçe Sahil Güvenlik Komutanı Yüzbaşı Özgür Acar, Ak Parti Samandağ İlçe Başkanı Semir Özdemir, Ak Parti Hatay İl Yönetim Kurulu Üyesi Samandağ İlçe Koordinatörü Hasan Arslan, MHP Samandağ İlçe Başkanı Hikmet Külahlı, İyi Parti Samandağ İlçe Başkanı Elanur Habip, Eğitim Bir- Sen Samandağ İlçe Başkanı Umut Çam, TÜGVA Samandağ İlçe Temsilcisi Taner Eryılmaz, okul müdürleri, Halk Eğitim Kursiyerleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı