logo

reklam

BİR SERGİ, BİN BİR EMEK

Samandağ Atatürk Ortaokulu başarısı yanı sıra sanat sevdası ile de adından söz ettiriyor….

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi KAPO, Samandağ Atatürk Ortaokulu´nda yapılan resim sergisine katıldı. Samandağ Milli Eğitim Şube Müdürü Kadir Tosun’un da katılım gösterdiği sergi bir yılın biriken emeklerin ürünlerinden oluştu. Resim Öğretmenleri Derya Köse Budak ve Özlem Yetim’in kılavuzluğunda çalışan öğrencilerin çalışmaları tam not aldı. Okul Müdürü Erkan Hocaoğulları, emeklerinden dolayı öğrenci ve öğretmenlerine teşekkür etti. MEB Müdürü Kapo, okula kendi elleri ile bir ebru çalışması yaparak çalışmaya renk kattı. 

Resim öğretmenlerinin gözetiminde hazırlanan eserlerin in yer aldığı sergide, öğrenciler tarafından hazırlanan yağlıboya, kuru kalem ve kara kalem resim çalışmaları yanı sıra 3 boyutlu resimler ve ebru da yer alıyor.

Öğrencilerin el emeği ve becerilerinin sergiye dönüştüğü programda bir konuşma yapan MEB Müdürü Kapo, “İlçe genelinde birçok okulumuz yılsonu etkinlikleri düzenliyor. Öğretmen ve Öğrencilerimizin bu üstün gayret ve başarıları bizi  sevindiriyor. Bu bağlamda okul idareci ve bu sergiye vesile olan öğretmenimizi tebrik ediyorum. Okul sadece derslerin işlendiği bir mekan değil, burası yeteneklerinde keşfedildiği mekanlardır. Emeklerinden dolayı idareci, öğremen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Başarılı çalışmalar gerçekleştirmişler” dedi.

Okul Müdürü Hocaoğulları, “Öğrencilerimin atölyede geçirdiği, çalıştıkları her dakika bana mutluluk verdi. Onların mutlu olduklarını gördükçe bu çocuklar için hep daha çok ne yapabilirizi araştırdık. Okulumuz çok şükür başarı merdivenlerinden inmiyor. Öğrencilerimiz geleceğimiz, onlar çok şey hak ediyor. Onların başardığını görmek bana ayrı bir keyif veriyor. Emeği geçen, gönülden yanımda olan herkese teşekkür ediyorum. Milli eğitim Müdürümüz Sayın Hilmi kapo ve Şube  Müdürümüz Sayın Kadir Tosun’a da ziyaretleri işçin teşekkür ediyorum. Bizi mutlu ettiler” dedi.

Resim Öğretmenleri Budak ve Yetim çalışmalar hakkında bilgi verirken, “okulumuz 5., 6., 7., ve 8. Sınıf öğrencilerinin çalışmalarını sergiledik. Atık malzemeleri kullanarak da çalışmalarımıza renk kattık. Kültürel, sanatsal konuları işlemeye gayret ettik. Öğrencilerimiz sanatçılarımızı çizerken onları tanımış oldu. Modern sanatlar ağırlıklı işlediğimiz konular oldu. Elimizden geldiğince natı sevdirmeye çalıştık. Her şey ders ve not değil. Öğrencilerimiz çok başarılı kendilerini kutluyoruz” dediler.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
253 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?