ÜST REKLAM

logo

reklam

BİR HAYIR-SEVERİN GÜNLÜĞÜ


Av. Ali Beyaz
deneme17@hotmail.com

 

 

Bu hafta, referandum sürecinde hayırcıların başlarına neler neler geldiği halde bir türlü mağdur olamadıklarını anlatacağım. Bunun 10’da 1’iyle mağdur olanlar var, ne kadar beceriksizsek bir türlü onlar kadar  mağdur olamadık. Yazıklar olsun bize. Sürekli tarih bugünleri yazıyor diyorum, şimdi bırakalım da tarih konuşsun.

 

– Anayasa değişikliği teklifinin mecliste görüşülmeye başlandığı gün, değişikliği protesto etmek için meclis önünde toplanan vatandaş ve vekillere polis, plastik mermi ve basınçlı su ile müdahale etti.

 

– Beşiktaş-Kadıköy vapurunda başkanlığa hayır şarkısı söyleyenler göz altına alınmak istendi. Neyseki makul vatandaşlar müdahale etti.

 

– Maltepe’de hayır çalışması yapan gençlere silahla saldırıldı, 1 genç yaralandı.

 

– (Sıfatını biliyorsunuz) Sedat PEKER, hayırcılar için “Sokağa çıkan olursa onları sokakta bekliyor olacağız” tehditinde bulundu.

 

– Devletin en yüksek kademesinden en aşağı bakanlıklara kadar, onlarcadsevlet adamı tarafından hayırcıların terör örgütleri ile birlikte hareket ettikleri hem de defalarca söylendi.

 

– Kanal D, hayır kullanacağını açık açık ifade eden İrfan DEĞİRMENCİ’yi işten attı.

 

– Posta Gazetesi, hayır diyeceğini açıklayan yazarı Hakan ÇELENK’i işten attı.

 

– Anayasa Profesörü ve eski CHP’li vekil Süheyl BATUM, hayır propagandası yaptığı gerekçesiyle Bahçeşehir Üniversitesindeki kürsüsünden atıldı.

 

– CHP’li vekil Selin SAYEK BÖKE canlı yayında hayırı anlatırken, yayına telefonla bağlanan bir vatandaş tarafından öldürülmekle tehdit edildi.

 

– FETÖ’nün en çok mağdur ettiği kimselerden olan eski savcı şimdinin CHP’li vekili İlhan CİHANER’in İstanbul Kültür Üniversitesinde katılacağı anayasa paneli, üniversite yönetimi tarafından yasaklandı.

 

– MHP’nin adı ileride gururla anılacak isimlerinden Meral AKŞENER’in hemen hemen bütün mitingleri ya elektirik kesintileri, ya toplantı salonlarının vazgeçmesi ya da şiddet eğilimli içi kof gençlerin saldırıları dolayısıyla sabote edilmeye çalışıldı.

 

– Yine MHP’nin şerefli isimlerinden Sinan OGAN, konuşma yaptığı sırada “Hareketin lideri Devlet BAHÇELİ” sloganıyla saldırıya uğradı.

 

– Aynı Sinan OGAN’ın Yozgatta düzenlediği hayır mitingine 150 kişilik bir grup tarafından saldırıldı. Güvenlikten sorumlu bir polis memuru silahla yaralandı.

 

– Malatya’da Barolar Birliği Başkanı Avukat Prof. Dr. Metin FEYZİOĞLU’nun da katılacağı hayır toplantısı için Atatürkçü Düşünce Derneği kiralayacak mekan bulamadı.

 

– Yine Metin FEYZİOĞLU’nun doğrudan Avukatlık Kanunundan aldığı yetkiyle; il il, ilçe ilçe gezip anayasa değişikliğini anlatması; “siyaset yapmalarına göz yumulan imamlar, din görevlilerine rağmen”, “cüppesiyle siyaset yapıyor, cüppesini çıkarsın öyle yapsın” denmek suretiyle fütursuzca eleştirildi.

 

– Hayır cephesinde yer alan Kamu-Sen Genel Merkezine 25 kişilik bir grup saldırmaya kalkıştı.

 

– Hayır kullanacğını açıklayan Türk Büro-Sen Başkanı Fahrettin YOKUŞ’a silahlı saldırıda bulunuldu.

 

– Akit gazetesi yazarlarından ve eski AKP’li vekil Şevki YILMAZ televizyon yayınında “16 Nisanın zaferle çıkacağına ilişkin Hadis-i Şerif var” dedi.

 

– Yeni Şafak gazetesi yazarlarından Hayrettin KAHRAMAN, hayır diyenleri islam karşıtlığı ile suçladı.

 

– Yine aynı Hayrettin KAHRAMAN, “yahudiler gibi hayırcılar da yaşam hakkına sahip” diyip bize lütufta bulundu. Allah razı olsun kendisinden.

 

– Ümraniye’de hayır çalışması yürüten gençlerden biri bıçaklandı.

 

– Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi kantininde hayır propagandası yapan öğrencilere saldırıldı. Bir öğrencinin burnu kırıldı.

 

– Yıldız Teknik Üniversitesinde “hayır için pedalle” isimli bisiklet gezisi henüz başlamadan 17 bisikletçi gözaltına alındı.

 

– Isparta Sulh Cezası Hakimliği, TKP’nin Hayır bildirileri için Cumhurbaşkanına Hakaret gerekçesiyle arama ve elkoyma kararı verdi.

 

– Henüz ihraç edilmemiş MHP İstanbul Vekili Atilla KAYA, hayır toplantısı düzenlemek için Pamukkale kaymakamlığınca verilen izin, daha sonra herhangi bir sebep gösterilmeksizin iptal edildi.

 

-Bursa’nın Nilüfer ilçesinde “siyasi propaganda aracı” olduğu gerekçesiyle okullarda Nutuk dağıtılması hususunda izin isteyen CHP Nilüferİlçe Başkanlığının talebi, Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından reddedildi.

 

– Konya’da Sağlık Bakanlığınca hazırlanan “Sigaraya Hayır” broşürleri “yanlış anlaşılmaya yol açmaması” gerekçesiyle toplatıldı.

 

– Kocaeli Büyükşehir Belediyesi su faturalarındaki “Su kayıp kaçağına hayır” yazısını kaldırdı.

 

– Balçova’da hayır propagandası kapsamında ev ziyaretleri yapan CHP üyesi iki kişi, evet oyu kullanacağını bildiren bir vatandaş tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğradı.

 

– Ülkü Ocakları Başkanı Olcay KILAVUZ, hayır oyu vereceklerini açıklayan eski ülkü ocakları başkanlarını “Ateşle oynamasınlar, kendilerine çok pahallıya mal olur” demek suretiyle tehdit etti.

 

– “Devlet BAHÇELİ ve MHP için her şey” isimli kitap toplatıldı, kitabı yayımlayan Kırmızı Kedi Yayınevinin İstanbul Gümüşsuyundaki merkezini saldırı oldu.

 

Sonuç itibariyle CHP’nin hazırladığı rapora göre, toplamda hayır kampanyası yürüten 115 kişi göz altına alındı, MHP’de hayır diyenler ihraç edildi, totalde 3 gazeteci işten atıldı. Bütün bu yukarıdaki gerçek mağduriyetler, bir tane Bakan Mevlüt ÇAVUŞOĞLU’nun “Işıklar Caddesindeki evet standındaki başörtülü kızların başörtülerinin hayırcılar tarafından zorla çıkarıldığı” iddiası kadar etmiyor ne yazık ki güzel ülkemizde. Sonu “Kabataş İftirası”na benzemesinde, dikkat edin.

 

Alın size hayırı desteklemek için onlarca sebep. Sonuç her ne olursa olsun, yarın bugünkü tercihlerinizden ötürü çocuklarınıza hesap vereceğinizi unutmayın. Hayırlı günlerde görüşmek dileğiyle…

 

 

 

 

 

Share
763 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İMAM CAFER’İ SADIK’TAN BİRKAÇ HADİS

  20 Ocak 2020 Köşe Yazıları, üst manşetler, Yerel

  Hazırlayan: Sami Aslan 1- Erkek, hanımına karşı üç şeye riayet etmelidir: Hanımının muhabbet ve ilgisini kazanmak için onunla uyum sağlamak; ona karşı güzel ahlaklı olmak; onun gözünde güzel görünmek ve refahını sağlamakla kalbini elde etmek. Kadın da kocasına karşı şu üç şeye riayet etmesi gerekir: Kocasının tüm hallerde güvenini sağlayacak şekilde kendisini kötülüklerden korumak; muhtemel hatalarının affedilmesi için sürekli kocasının hakkını gözetmesi; tatlı dil ve çekici tavırlarıyla kocasına olan sevgisini bildirmesi. 2- Basi...
 • YOLSUZLUKLARIN KİLOMETRE TAŞLARI

  15 Ocak 2020 Genel, Köşe Yazıları, üst manşetler, Yerel

  Asaf Hişmi BEL – BİR AŞ.’ye bulaşmayan kişilerin sayısı azdır. BU şirketle yapılan iş ve işlemlerin fiyat belirlemesi iki türlü. Hesabı kitabı yok. Şirket lehine sonuçlar çıkartılmaya çalışılmıştır. Toplumsal çıkar, ikinci plana atılmıştır.  Şirket kar etsin diye Asliye Hukuk Hâkimliğine sunulan Bilirkişi Raporu sahtedir. Mahkemeyi olumsuz yönden etkilemeye çalışılmıştır. Raporda kullanılan veriler sahtedir. Kıymet takdir komisyonu da sahte bedel takdiri yapmıştır. İşin aslına geçelim. BEL – BİR AŞ.’ye kat karşılığı olmak üze...
 • DOĞAL YAŞAMDAN KOPUNCA

  13 Ocak 2020 Köşe Yazıları, üst manşetler, Yerel

  Hazırlayan: Sami Aslan Yaşanacak bir tek ömrümüz var. Onu da uzun ve mutlu yaşamak için sağlıklı olmak gerekiyor. Oysa günümüz insanı çok erken, hatta küçücük yaşlarda kanser, kalp, şeker, tansiyon, obezite sorunlarıyla sarmalanıyor. Paketlerle ilaç, antidepresanlar, antibiyotikler yanımızdan ayırmadığımız aksesuarlarımız oldu. İnsan ömrü uzadı, evet uzadı ama, ne pahasına. Sağlıksız, hastalıklı, bir gün bile kullanmadığımızda ölümümüze neden olabilecek ilaçlara mahkum bir yaşam. Neden bu hale geldik: Doğadan uzaklaştıkça, bizi...
 • RANTIN ŞEYTANİ YÖNÜ ( 2 )

  13 Ocak 2020 Köşe Yazıları, üst manşetler, Yerel

  Asaf Hişmi 2 – 03.05 1991 tarih ve 11 sayılı Samandağ Belediyesi, Belediye Meclis Kararında rantın şeytani yönü, sırıtır derecede görünüyordu. BEL – BİR A.Ş.’ne Projesiz, ihalesiz  (resmi belgelerde belirtildiğine göre: 1991 yılı Birim fiyat tariflerine göre İhale Bedeli: 20.000.000 TL) iş vermek için bu şirkete kamu kurumu olarak tanıttılar. Belediye encümen ve belediye meclis kararlarında böyle tanıtılmıştı. Kamu kurumu olmayan, Kamu kurumu niteliğini taşımayan ve maliye bakanlığından uygun görüş almayan bu şirketin ödenmiş serma...