BİR DELİNİN AKILLI TAVIRLARI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

BİR DELİNİN AKILLI TAVIRLARI

Bu haber 16 Ekim 2019 - 8:38 'de eklendi ve 243 kez görüntülendi.

Mağaracık köyünde dünyaya bir erkek çocuk geldi. Adı Fadıl kondu… Fadıl büyüdü. Askere gitti, askerliğini yapıp memleketine döndü. Memleketine döndüğünde, bir kız beğendi.. Nişan yaptı. Kısa bir nişanlılık döneminden sora evlendi.

Fadıl; zaman içinde ruh sağlığı bozuldu.. Doktora gitti geldi, şifa bulamadı. Hastalığı ağırlaştı. Delilik kıyılarında dolaşmaya başladı. Cebinde bulunan demir parayı, deniz kıyısında ki kumsala gömmeye başladı. Yeşerip boy atsın. Para ağacı olsun. Dal budak salsın.,. Meyve yerine para versin. Fadıl da böylece zengin olsun, istiyordu Ancak kimseye zararı yoktu. Ürkekti. Çocuklarda bile korkardı. Zaman geçtikçe, toplum onu tecrit’ ’izole’’ etti.. Fadıl artık Faddul olmuş, perişan hale gelmişti. Eşi onu terk etti. Yeni bir eş buldu, evlendi. Yeni evliliğinden çocukları oldu. Çocukları büyüdü, okul çağına geldiler. Anne – baba çocuklarını okula göndermek istiyorlardı. Önlerine Faddul engeli çıktı. Kadın Fadıl Şahin’in nikâhındadır. Çocuklara Nüfus cüzdanı da verilemiyordu. Olayın çözümü, boşanma davası açmaktan geçiyordu.

Fadıl Şahin’in ‘’Faddu’n’’ eski eşi, boşanma davası açmak zorunda kaldı. Dava dilekçesi mahkemeye sundular. Duruşma günü aldılar. Beklemeye başladılar… Duruşma günü geldi. Bir şekilde Faddul’u mahkeme huzuruna çıkardılar. Duruşma başladı… Kimlik tespitinden sonra sorgulama başladı.

Hâkim Faddul’a sordu: ‘’ Fadıl; eşinden boşanmak istiyor musun?’’ dedi.

Fadıl bir süre suskun durdu.

Sora hâkime hitaben: ’sen eşinden boşanmak istemisin’’ dedi. Hâkim bunun üzerine, aklı dengesi yerindedir diye duruşmayı başka bir güne erteledi. . İkinci duruşmada birinci dereceden akrabaları ve doktor raporlarıyla duruşmaya gelirler. Belge ve bilgileri mahkemeye sundular.. Sonuçta Fadıl, eşinden boşanması sağlanır. Acaba o gün Fadıl deli değil, akıllı şapkasını takmış olabilir mi?

Çocukluğumuzda Kurtderesi Mahallesi Muhtarı, Süleyman Bahap’tı. Muhtarın Kurtderesine yakın bir yerde, şimdiki evlerinin bulunduğu yerde bir terzilik dükkânı vardı. Mahallenin yaşlıları muhtarın dükkânında toplanır sohbet ederlerdi.

Fadıl Mağaracık’tan şehir merkezine giderken, Muhtarın dükkânına geldiğinde, dükkânın içinden bir yaşlı amca; “Fadıl buraya gel’’ dedi.

Sessin geldiği yöne Fadıl yöneldi.

Aynı amca’’ Fadıl; ben deli olmak istiyorum ne yapmam lazım?’’ sorusunu sorar.

Fadıl istifini bozmadan :’’ benim yaptığımı yaparsan deli olursu. Yapar mısın?’’ dedi.

‘’Tamam. Yaparım dedi’’.

‘’ Ben, insan pisliği yerim. Sen yer misin? ‘’ dedi..

Dükkânda bir kahkaha tufanı koptu. Gülüşmeler devam ederken, Fadıl yoluna devam etti. Bu olayda Fadıl delilik şapkasını çıkarmış, akıllı şapkasın giymiş olabilir mi?

Hüseyin adında arkadaşımın ağabeyi vardı. Hüseyin’ İn Skoda Marka, arkası açık pikabı vardı. Fadıl da denizden şehir merkezine doğru yalın ayak yürüyordu. Mevsim yaz. Havalar sıcaktı. Fadıl, kan ter içinde zor yürüyordu. Hüseyin Fadıl’a iyilik yapmak istedi. Fadıl’ın yanına vardığında durdu. Arabaya binmesini istedi. Fadıl, bindi. Fadıl, araba ve Hüseyin şehir merkezine doğru yol aldılar. Araba Deniz – Çevlik yol ayırımına geldiğinde, Fadıl; Hüseyin’e haber vermeden, pikaptan atladı. Birkaç kez yuvarlandıktan sonra durdu. Fadıl’ın kafası yarılmış, vücudunda kırıkları ve yaraları vardı.

Çevrede bulunan kimi insanlar, Hüseyin’e yardım ederek, Fadıl’ı pikaba koydular. Acil bir şekilde hasta haneye götürdüler. Yapılan muayenesinde, yolda öldüğü tespit edildi. Arık ne Fadıl Nede Faddul vardı.

Fadıl Şahin; zaman zaman akıllı davrandığı oluyordu. Acaba çevrede akıllı geçinen kimi dostlarımız, delilik kıyılarına sık sık gittiklerinin fakındalar mı?

Asaf HİŞMİ

Asaf Hişmi
Asaf Hişmideneme45@hotmail.com