ÜST REKLAM

logo

reklam

BİR DAVANIN ARDINDAN TEKEBAŞI HALKI’NDAN AÇIKLAMA

  

 Tekebaşı Halkı, dün gazetemiz haber merkezine açıklamada bulunarak, Çarşamba günü görülen dava da Samandağ halkına yakışır bir sahiplenme durumu yaşandığına dikkat çekerek, davaya müdahil olan avukatlara tek tek teşekkür ettiler. Yerel basına haberin yansıyan şeklini de leştiren Tekebaşı halkı, ‘sanki belediyenin müdahil olması ile halkın beraat etmesine sebep olmuş gibi haber yapmasının etik olmadı’ dendi. 

Tekebaşı Halkı açıklamalarında, “bundan iki yıl önce Tekebaşı halkının yollarının yapılması için yürüyüş yapmış. Ardından halkın, hakkını araması neticesinde yollar yapılmıştır. Sonrasında devlet-u ala hakkını arayan Tekebaşılıları dava etmiş hem de iki yıl bir soruşturma ile iki ne aradılarsa artık. Çarşamba günü görülen dava da Samandağ halkına yakışır bir sahiplenme ile Tekebaşı halkı sahiplenilmiştir.

Bu dava bize şunu göstermiştir (Bu herhangi bir hak arayacak Samandağ halkına ayar verme davasına dönüşmüştür, Çünkü EXPO2021 ile birlikte bu ilçede sermaye sahipleri halklı mağdur edecek projeler düşünüyorlar. Çevre yolu en verimli arazilerden geçirildi, ardından kıyı kenar sınır çizgisi hortlatıldı, denizdeki küçük işletmeler, tarlalar ellerinden alınabilir hale getirildi. Bu duruma karşı gelebilecek halkı bir araya getirebilecek kesimleri susturma davası olarak görmekteyiz.

Özellikle yerel basında (Cemre, Samandağ, Hatay Umut)  sanki belediyenin müdahil olması ile halkın beraat etmesine sebep olmuş gibi haber yapmasının etik olmadığını belirtmek isteriz.

Belediye beraat istemi içeren dilekçe vermekle olumlu adım atmıştır. Ancak davanın buraya kadar gelmesindeki tavrı halkı muhatap almama sorumsuzluğundan kurtarmaz, Tekebaşı halkı olarak umarız bir daha bizi AKP faşizmi ile baş başa bırakmaz. Tekebaşı Mahalle Muhtarı Kenan Elmas  hariç  (*) Bu davaya destek olan başta avukatlarımız olmak üzere bütün Samandağ halkına teşekkür ederiz.

Sonuç olarak 

  1. Hak verilmez alınır!
  2. Faşizmimde yönetilen ülkemizde en küçük hak arama eylemleri baskı aracıdır !
  3. Bu davada görüldüğü gibi devrimciler, demekrotlar, aydınlar halk ile el ele verdiğinde taleplerini söke söke alır! Halk birleştiğinde kazanır!
  4. Yargı bu davayı, halka karşı baskı aracı olarak kullanmıştır!
  5. Samandağ özelinde yerel yönetimler halkın ilericileri, devrimcileri, demokratları bütün, bütün sorunları beraber çözmelidir

(* -. Tekebaşı Mahalle Muhtarı Kenan Elmas; Davaya destek vereceğini söyleyerek halkı kandırmış destek vermemiştir.)” ifadelerine yer verdiler.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Foto: Haber Merkezi

 

 

 

 

 

Share
518 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?