BİLET FİYATLARI CEP YAKIYOR « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

BİLET FİYATLARI CEP YAKIYOR

Bu haber 24 Haziran 2022 - 13:18 'de eklendi ve 312 kez görüntülendi.

 Bir Aylık Bursunu Otobüs Bileti Ücretine Yatıran Öğrencilerden Sitem

Ekonomik sıkıntıların, artan maliyetler, günden güne gelen zamların yaşattığı sıkıntılar bu yaz memleketine dönmek isteyen öğrencilerle beraber tatile gitmek isteyen vatandaşları zora soktu. Okulları kapanan öğrenciler evlerine dönebilmek için bir aylık bursunu otobüs biletine yatırdığını ifade ederken; “bursumuzu otobüs biletine verdiğimiz zaman cebimizde bir şey kalmıyor. Zamlardan dolayı bir şeye dokunulamıyor. Biz bu durumu yaşamak zorunda mıyız?

Zamlar dert oldu  

Kurban Bayramının da yaklaşmasıyla otobüs bilet fiyatlarının daha da arttığını belirterek gazetemize ulaşan Samandağlı Öğrenciler, “yaz sezonu açıldı, okullar kapandı. Biz okullarımızdan memleketimize dönemiyoruz. Bir otobüs biletinin fiyatı aldığımız bursu geçiyor, ya bursu olmayan arkadaşlarımız ne olacak? Biz öğrenciler, bütün paramızı otobüs biletine verince, cebimizde hiç paramız kalmıyor. Okulumuza asl devam edeceğimizi düşünür olduk. Hani gençler yeter ki okusun desteklenecekti! Biz bu şekilde nasıl okuyacağız. Kendi ayaklarımız üzerinde nasıl duracağız.

Otobüs bileti fiyatlarına büyük zam geldi. Akaryakıta gelen zamların faturasını sanki bizden alıyorlar. Motorinin litresinin 30 lira civarına çıkmasıyla otobüs bileti fiyatları da uçuşa geçti. Bazı otobüs firmaları alım gücü fiyatlara yetişemeyen yolcular için taksitli satışlara başladı. Şaka gibi durum böyle giderse artık aldığımız havayı bile taksitle ödeyeceğiz sanırım.

Geçen sene bu aylarda Kurban Bayramı için tatil planlamaları yapılırdı. Seyahat etmek ve güzel bir tatil geçirmek için hayal kurardık ancak fiyatlar bu kadar yüksek olunca değil tatile gitmek, tatili düşünmek bile bile bize zor geliyor.

Konaklama ücreti, yiyecek içecek, eğlence ücretini artık es geçtik seyahat masrafını bile düşününce aklımızda tatil fikri hemen yok oluyor. Ama bu durum bütün sene çalışan vergilerini düzenli bir şekilde ödeyen, verdiği vergiler oranında bile hizmet alamayan halk için büyük haksızlık değil mi? Bu duruma bir çözüm bulunması lazım. Biz öğrenciler fiyat artışlarından dolayı geçtiğimiz bayram evlerimize dönemedik yine aynı durumu yaşamak istemiyoruz!” dediler.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı