BİLENLER, BİLMEYENLERE ANLATSIN ! - 4 - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

BİLENLER, BİLMEYENLERE ANLATSIN ! – 4

Bu haber 22 Haziran 2017 - 9:38 'de eklendi ve 140 kez görüntülendi.

 

 

 

Abdullah Cabaroğulları, Samandağ halkının hakkını korumakla seçilmiş Belediye Başkanı Mithat Nehir ve Meclis Üyelerine seslendi. Projenin imar mevzuatını soran konuşmasında İnşaat Mühendisi Abdullah Cabaroğulları, ‘Samandağ halkının hakkını nasıl koruyorsunuz? Bu mevzuat yoksa rant mevzuatı mı?’ diye sordu.

Cabroğulları, konuşmasının devamında, “Samandağ Belediyesi bu proje ortağı olmasaydı, Bütün Samandağ halkının hakkını korumakla seçilmiş Sayın Başkan Ve Değerli Meclis Üyeleri bu tutumunuzla yaklaşık 130000 nüfuslu Samandağ halkının hakkını nasıl koruyorsunuz?

Park isteyenlere ahlaksız diyen o ”Avukat” abuk sabuk facebook yorumlarından korkan (2 yıllık olmayan) Mimar evladım ve Sayın Başkanım artan m2’ler sadece yüklenici firma ve gizli ortakların mı?

48 esnafın mı? Yoksa bütün Samandağ halkının mı?

Yeşil alan isteyenlere ahlaksız diyen o ”avukat” evladım hesap kitap işleri sana mı kaldı?

Otopark olur olmaz kararını nasıl alıyorsun?

Binanın altına neden otopark yapılamıyor yoksa yüklenici ya da gizli ortaklara rant yolunu mu açıyorsun?

Şapkadan tavşanı çıkaracak olanlar şehir planlamacılarıdır sen değil! Abuk sabuk yorumlardan korkan evladım esnafa ya da sana niye gelelim halkın muhatabı başkandır öğren?

Teknik muhatap dedikodu yapmıyoruz mevzuat konuşuyoruz, gel bu arkadaşların ne yolları ne de etrafı çit ile çeviremezler evladım. İyi oku oranın sadece %44’ü bahsettiğin arkadaşların geri kalan %56 Samandağ halkının ve devletin.

Hasan Erdoğan’ın mağdur ettiğinden şikayet eden evlatlarım şuan ki Samandağ halkının mağduriyeti ne olacak?

Yapı sınıfı 4b olan projenizin bayındırlık birim maliyet üzerinden 2017 yılı hesabı (ıv. Sınıf b grubu yapılar: 1.021 tl/m2)

Yaklaşık 7300m2 x1021 tl 7453.000 tl dir.(Bu bedel de yüklenici karı dahildir.)

Nebil Şat’ın rant hesabına bakılacak olunursa yaklaşık 5000000$ =17500000tl

Bütün Samandağ halkının hakkını korumakla seçilmiş Sayın Başkan ve değerli Meclis Üyeleri siz Samandağ halkının haklarını korumuyorsanız biz Samandağ sevdalıları ve yetkili merciler var.

Şuan tasarlanmış projede mecburi otopark sayısı olan 207 araçlık otopark ücreti ne kadar?

Otopark yönetmeliği

Genel esaslar, Birinci kısım, Genel hükümler

(ek üçüncü paragraf:rg-22/04/2006-26147) otopark bedeli alınan parsellerin otopark ihtiyacının belediye veya valilikçe karşılanması zorunludur. Otopark ihtiyacı parselinde karşılanamayan ve idaresince imar kanununun 37 nci maddesine göre otopark tesis edilemeyen alanlarda otopark bedelinin arsa payı hariç %25’i yapı ruhsatının verilmesi sırasında nakden, kalan %75’i ve arsa payı ise belediyesince veya il özel idaresince parselin otopark ihtiyacı karşılandıktan en geç doksan gün sonra o yıla ait miktarlara göre değerlendirilerek tahsil edilir. Yapı ruhsatı düzenleme aşamasında ödemelere ilişkin taahhütname alınır ve tapu kütüğüne bu hususta şerh düşülür. Plansız alanlarda otoparkın parselinde veya yapıda karşılanması zorunludur” dedi.

 Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı