BİK'TEN YEREL BASINA KİTAP JESTİ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

BİK’TEN YEREL BASINA KİTAP JESTİ

Bu haber 26 Eylül 2020 - 13:42 'de eklendi ve 390 kez görüntülendi.

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürlüğü, yerel gazetelere, Dr. Mehmet Gedizli tarafından kaleme alınan ve Türkçeye dair dilbilgisi kurallarını içeren kitap seti armağan etti. Kitap seti  Gazetemiz Haber Merkezine de iletildi.

BİK Genel Müdürlüğü, yerel medya organlarında görev yapan basın mensuplarının mesleki gelişimi ve Türkçenin doğru kullanımı için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda, Dr. Mehmet Gedizli tarafından kaleme alınan 8 kitap, set haline getirilerek Anadolu’daki yerel gazete merkezlerine gönderildi.

Basın mensuplarına çalışmalarında ışık tutacak nitelikteki kitapların isimleri şöyle: “Okuyabilmek, Türkçede Benzer Anlamlı Kelimeler, Yazabilmek, Türkçenin Fiiller Sözlüğü, Türkçede Karşıt Benzer Anlamlı Kelimeler, Söyleyebilmek, Türkçenin İsimler Sözlüğü, Türkçede Öbek İsimler Sözlüğü.”

Samandağ Ayna Gazetesi Yayın Ailesi olarak Basın İlan Kurumu Hatay Şube Müdürlüğü imzası ile tarafımıza iletilen kitap seti için Basın İlan Kurumu Genel Müdürümüz Rıdvan Duran’a ve BİK bünyesinde emek sarf eden tüm BİK Camiasına teşekkür ederiz.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı