logo

reklam

BEYAZ ÖNLÜKLERİNİ GİYDİLER

 

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında fakülteye yeni kayıt yaptıran öğrenciler için Atatürk Konferans Salonunda “Beyaz Önlük Giydirme Töreni” düzenlendi.

Atatürk Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen beyaz önlük giyme törenine Üniversite Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kılınç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Veysel Eren, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nizami Duran, Diş Hekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin, akademisyenler, öğrenciler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nizami Duran,  kurulduğu günden bugüne eğitim hedeflerini çağın gereklerine göre güncelleyen, kararlarını katılımcı anlayış ve ortak akılla oluşturan, bilimsel üretimi en üst düzeye çıkarmayı hedefleyen ve üstün nitelikli diş hekimleri yetiştirmeyi kendine hedef belirleyen fakültede, çağdaş eğitim ve dünya standartlarındaki tedavi kalitesiyle her biri kendi alanında yetkin, araştırmacı, gerek ulusal gerek uluslararası platformda vizyon sahibi, güçlü bir akademik kadroya ulaşıldığını söyledi.

Son olarak öğrenci ailelerine seslenen Prof. Dr. Nizami Duran: “Çok mutlu ve heyecanlı olduğunuz bugün, bizler de aynı duyguları paylaşıyoruz. Onları sizler yetiştirdiniz, bizlerse onları sağlıklı yaşamın ilk ve en önemli kapısı olan ağız ve diş sağlığına hizmet edecek kaliteli diş hekimleri olarak yetiştirmek istiyoruz” diye konuştu.

Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kılınç ise konuşmasında, beyaz önlük giyme geleneğinin birkaç yıl önce başladığını, bu törenlerin öğrencileri meslek hayatında hem motive etmek hem de beyaz önlüğün masumiyeti açısından önemli olduğunu belirterek, “Umuyorum ki Diş Hekimliği Fakültesi olarak, eğitim-öğretim süresi boyunca toplumumuza donanımlı bir şekilde öğrenci gruplarını yetiştireceksiniz. Gelecekte ülkemizin sağlık neferleri ordusuna katılarak, insanlığımızın diş sağlığına en iyi şekilde hizmet vereceğinizi temenni eder, hepinize başarılar dilerim” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından 87 genç diş hekimi adayına Üniversitemiz Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Kılınç, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nizami Duran, Diş Hekimleri Odası Başkanı Nebil Seyfettin ve öğretim üyeleri tarafından beyaz önlük giydirildi.  Programın sonunda geleneksel hale gelen pasta kesimi, protokol tarafından gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

 

 

 

Share
259 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?