BESTWAY HATAY’DA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRECEK - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

BESTWAY HATAY’DA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRECEK

Bu haber 09 Aralık 2019 - 12:04 'de eklendi ve 129 kez görüntülendi.

 “Bestway Yurtdışı Eğitim” Açılışını Gerçekleştirdi

10 ülke ve 200 ‘ü aşkın anlaşmalı kampüsüyle, marka ve logo tescili kendisine ait olan Bestway Yurtdışı Eğitim, Defne ilçesi Çekmece çevreyolu üstgeçidi civarındaki yeni ofisinde faaliyetlerine start verdi. Faaliyetlerine 2011 yılından 2016 yılına kadar online olarak gerçekleştiren  “Bestway Yurtdışı Eğitim” 2016 yılında kurumsallaşma kararı almış ve TPE’ ye (Türk Patent Enstitüsü) gerekli yasal başvurusunu yaparak isim ve logosunun yasal telif haklarını elde etmeye hak kazandı. Görkemli bir tören gerçekleştiren Bestway Yurtdışı Eğitim kurumunun açılışına Hatay Milletvekili Serkan Topal, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, birçok yatırımcı ve davetli katılım gösterdi.

Bestway Yurtdışı Eğitim kurumu sahibi Murat Ay gerçekleştirdiği açılışta; “2020 Haziran ayında İngiliz gözetmen eşliğinde kurumda uygulanacak olan ve gerek Türkiye gerekse Kıbrıs ve diğer Avrupa ülkelerindeki İngilizce hazırlık sınıfından muafiyet sağlayan uluslararası Cambridge Assessment sınavlarından FCE B2 First sınavını Hatay’da düzenleme yetkisine sahip tek kurum olan Bestway Yurtdışı Eğitim’in Müdürlüğünü İngilizce öğretmeni Alev Ay yapmakta. Kurum ayrıca başta İngiltere, Kanada, Amerika, Malta ve İrlanda olmak üzere lise ve üniversite öğrencilerine, iş adamlarına ve çalışanlara yönelik 2 hafta ve 6 ay arasında değişen sürelerde uluslararası çapta geçerliliğe sahip sertifika sunan eğitim kurumlarında dil eğitimi için köprü görevi sağlamakta ve vize danışmanlığı, kayıt, konaklama, havaalanı transferi ve organizasyon gibi bütün işlemleri de sağlamaktadır.

Faaliyetlerine 2011 yılından 2016 yılına kadar online olarak devam eden “Bestway Yurtdışı Eğitim” 2016 yılında kurumsallaşma kararı almış ve TPE’ ye (Türk Patent Enstitüsü) gerekli yasal başvurusunu yaparak isim ve logosunun yasal telif haklarını elde etmeye hak kazanmıştır. Meslektaş ve aynı zamanda kardeş olan iki İngilizce öğretmeninin temellerini attığı firmamız ”The best way to your future …“ adlı kendine özgü sloganı bir vizyon edinerek 10 ülke ve 200’ü aşkın kampüsle anlaşmalı olduğu okulları bizzat yerinde inceleyerek temsilcilik yapma başarısına ulaşmıştır.

Hatay ilimizin yerel ama aynı zamanda dünyaya açılan kapısı olan “Bestway Yurtdışı Eğitim” dünyanın en saygın üniversitelerinden olan ve birçok akademik çevrede geçerliliği kabul edilen Cambridge Üniversitesi Cambridge Assesment English sınavlarından “FCE (First Certificate of English) B2 First” sınavını 2020 yılının haziran ayında Cambridge Sınav gözetmenleri ve İngiliz yetkili gözleminde gerçekleştirme yetkisine sahip olan tek kurumdur.

Kurumumuz yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere, profesyonellere ve iş adamlarına, kendi eğitim ve kariyer hedeflerine uygun bir hizmet sunarak, en doğru tercihleri yapmalarını sağlamaktadır. Başta İngiltere, Kanada, Amerika, Malta ve İrlanda’da olmak üzere dünyanın pek çok prestijli dil okulu, lise ve üniversitesinde dil kursu, lise programları, lisans, master,  MBA, Celta, Delta, Work and Study, diploma ve sertifika programlarının Türkiye temsilciliğini ve eğitim danışmanlığını yapmaktadır.

Bestway Yurtdışı Eğitim’in kurucuları IELTS, YDS ve ÜDS sertifikalı olmanın ve İngiltere’de hizmet içi eğitim, Polonya’da Erasmus eğitimleri almış olmanın yanı sıra Hatay’da bir ilki gerçekleştirerek dünyanın birçok ülkesine Skype aracılığıyla Online English Speaking Sessions hizmetleri de vermektedir.

Danışmanlık hizmeti vermenin yanı sıra Bestway Yurtdışı Eğitim uluslararası eğitim kuruluşları ve onların hedeflediği Türk öğrenci potansiyeli arasında birleştirici bir köprü olmayı kendine misyon edinmiştir.

2 hafta ile 6 ay arasında değişen sürelerde uluslararası anlaşmalı okullarımızda İngilizce öğrenip uluslararası çapta geçerli dil yeterlilik belgenizi ya da sertifikanızı edinip yabancı kültürler keşfedebilir yeni insanlar tanıyabilir bunun yanı sıra dünyanın seçkin ülkelerini gezme fırsatına da sahip olabilirsiniz” ifadelerine yer verdi.

afdah.info

voir films