ÜST REKLAM

logo

reklam

“BESLE CHP’Yİ YIKSIN EVİNİ, AŞINI”


admin
bereket@prestijbilgisayar.org

Mevlud Oruç yazdı…

Samandağ belediyesinin hukuksuz yıkımı ile mağdur olan vatandaşların çığlığına kulaklarını tıkayan, sesiz kalarak onaylayan, yüzümüze karşı ayrı, arkamızda ayrı davranan CHP’ye sözümüz var. CHP Samandağ ilçe örgütüne,  HATAY CHP milletvekillerine, CHP li HBB ye ve CHP Hatay Örgütüne duyurumuz var. Hukuksuz yıkıma ve vatandaşın mağduriyetine karşı bu duyarsızlığınızın faturasını mağdurlar,  seçmenler, vatandaşlar olarak CHP ye fazlası ile ödeteceğiz.  Buda CHP’ye sözümüz olsun. Hatay CHP Varlık nedenini sıfırlamıştır. CHP Samandağ’ın da Rant batağına batmış, Bürokratik, Hantal bir parti olmuştur.  CHP Samandağ Vahşi Turizm ve Enerji sermayenin aracı partisi haline gelmiştir. Samandağ’ın başına atama ile musallat ettiğiniz Refik Eryılmaz’ın keyfi yönetimi vatandaşın evini, iş yerini başına yıkarken seyirci kalmanızı size ödetme sözü veriyoruz. “Besle CHP’yi yıksın evini, aşını” uygulaması yaptınız.

Hiç Bir Parti Kölesi Değiliz

Toplum olarak CHP dâhil hiçbir partiye mahkûm değiliz. Biz CHP kölesi değiliz.  CHP bizim ağamız değil ve biz reaya değiliz. CHP bizim efendimiz değil. Seçimlerde oy almak için her türlü yalakalığı ve taklayı atıp seçimden sonra da evimizi ve iş yerimizi hukuksuz ve kanunsuzca başımıza yıkan bir partiye gerekli faturayı keseriz.  Bize eşit vatandaş muamelesi yapmayan hangi parti olursa olsun karşılığını görecektir. Yüzlerce uyarımızı kulak ardı eden CHP ye bu yaptıklarını hatırlatacağız. Vatandaş içinde iken evini başına yıkacak kadar pervasız davranan Samandağ belediye yönetimine sahip çıkan parti anlayışı iyi niyetli değildir. Hep Samandağ’ından ve Defneden güç aldınız ama en büyük nankörlüğü de Samandağ ve Defneye yaptınız. Bindiğiniz dalı kestiniz. Bıktırdınız. 

Eniştem beni niye öpüyor?

CHP li Refik Eryılmaz’ın konuşmalarında Samandağ Kaymakamı Murat Kütük’e ve Hatay Valisi Rahmi Doğan’a teşekkürler sunduktan sonra vatandaşa hukuksuz yıkım mesajları göndermesi ilginç tesadüf olsa gerek.  Takiyeci CHP’linin bu teşekkürleri “ Bayram değil, Seyran değil eniştem beni niye öptü” atasözünü hatırlatıyor. Takkiyeci CHP’ler Faydacı pragmatisttir. “Rant ve güç gelecek yerden teşekkürü esirgemez”.  Proje bahane, vatandaşın kanuni olarak kazanılmış ev ve iş yerlerinin Rantı şahane”.  Takkiyeci CHP li mülki amirlere Teşekkür ederek Devletin gücünü arkasına alıp vatandaşın evini ve ekmek kapısını yıkma gücü ve cesareti buluyor.  Hukuk Devleti vatandaşın can ve mal güvenliğini korur, yıkmaz.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir hukuk devletidir. “ Adalet Mülkün Temelidir” M. Kemal Atatürk.

Çekirdek Kabuğunu Doldurma

Tomalı Refik’in HRT TV de bir programda yaptığı ilkokul 1. sınıf düzeyindeki monoloğunu dinledik.

Haşmetmaaplarının tatil yapamamasına çok kahırlandık.  Belediye meclisinin acil toplanıp başkanımızı 4,5 yıllığına Miami tatiline göndermesini öneriyoruz.  Yanına Miami kökenli, Pijamalı ve üfürükçü milletvekilini de alsın bir zahmet(!)  Başkan hazretleri evinin bahçesindeki çiçeği budayamıyormuş(!)  Çok üzüldük(!).  Gözlerimiz uyku tutmuyor artık(!).  İlçemiz için çok mühüm bir sorundur(!).  Belediye meclisi acil toplanıp bu sorunu da çözmelidir(!).  Belediye Meclisi başkana özel hemen bir bahçıvan görevlendirmelidir(!).  Samandağ’ın en büyük sorununun vatandaşın attığı Çekirdek kabukları (!)olduğu hikâyeleri dinledik. Samandağ’ın bir diğer büyük ve mühüm sorununun vatandaşın attığı çalı çırpı ile ilgili çok mühüm öykülerini dinledik(!).   Allah Akıl fikir versin.

Aydın Sürüleri

 “Her yerde her dönemde egemen güçlerin bağladığı yerde otluyordu aydın sürüleri, karanlığı yaratan da buydu. Aydın o sürüye katılmayana denirdi.” (Vedat Türkali)

Aydınlarımızın bu günlerde “otladığı” gündemler bunlarmış. Koca Samandağ’ın ürettiği Aydın sefilliği bu olmamalı idi. Bir yerde arıza vardır.

TV programında Padişahın anlattığına göre vatandaş hep çok suçlu(!) Vatandaşın her konuda bilinçsiz (!) olduğunu ama ağalarımızın her konuda çokbilmişlikte profesör olduklarını da dinledik(!) Haşa, Ağalarımızın hiçbir kusurları yohtur(!).  Bütün kusurlar hep biz reayalarındır (!).  Masum Samandağ belediyesini melekler yönetiyor(!),  HBB Masum(!), Mülki amirler Masum(!),  Bütün resmi kurum ve kuruluşlar masum (!), CHP Samandağ Masum ama ne hikmetse Vatandaş masum değil (!). “Vatandaşlar olmasa belediyeyi ve memleketi çok güzel yönetecek” (!) “Vatandaş olmasa CHP milletvekilleri de memleketi çok iyi idare edecekler(!) Ama vatandaşlar suçlu(!)   Bu bakış açısı Yarım porsiyon aydının ve politikacıların zihinsel sefilliğidir. Aydınlarımızın Siyasi ihtirasları nedeni ile hakikat duyguları yerlerde sürünüyor. Otoriteye kendini kanıtlama kompleksi ile taşralı Yarım porsiyon aydın diktatörlük hikâyeleridir.

Keyfi Yönetime Karşı Hukuk

Hukuk Vatandaşı yetkililerin keyfi yönetimine karşı korur. Hukuk güçlü otorite veya yöneticiler için değildir. Zayıf vatandaş için vardır.  Hukuk yoksa Faşizan Yönetim olur.  Seçilmişlerden Faşizan yönetim olur mu? Dünyada, ilimizde ve ilçemizde örneği çok, yaşıyoruz.

Hukuksuz Proje

İnternette çizilmiş renkli resimden ibaret olan ve hukuki geçerliliği olmayan proje ilgili Refik Bey’in söyledikleri kanuna muhalefettir. Destek veren mülki amirler de hukuka muhalefet etmektedir. Yetkisi ve mevkii ne olursa olsun herkes hukuka ve kanuna uymak zorundadır. Kanunlar belediyeler veya mülki emirler çiğnesin diye konulmaz.

Hukuk ne diyor? / İmar barışı

“KANUNU MADDE 6-(3) Yapı Kayıt Belgesi verilen yapılarla ilgili 3194 sayılı Kanun uyarınca alınmış yıkım kararları ile tahsil edilemeyen idari para cezaları iptal edilir”.

Kanun açık, anlaşılır ve tartışmaya açık değil.  İmar barışı Kanununa her isteyenin kendine göre çekeceği lastik değildir

MADDE 7 –

(1) Yapı Kayıt Belgesi alınan yapıların Hazineye ait taşınmazlar üzerine inşa edilmiş olması halinde, bu taşınmazlardan özel kanunları kapsamında kalan ve bu özel kanunlara göre değerlendirilmesi gerekenler dışında kalanlar Bakanlığa tahsis edilir. Tahsis işleminden sonra, Yapı Kayıt Belgesi sahipleri ile bunların kanuni veya akdi haleflerinin talepleri üzerine bu taşınmazlar Bakanlıkça rayiç bedel üzerinden doğrudan satılır.

Çözüm =Kentsel Dönüşümdür

Yapı Kayıt Belgesi alınan yerler için yapılacak projelerin tek adresi vardır. Tek adres ” Kentsel Dönüşümdür”.  Rantçı anlayış Vatandaşın İmar Barışı kanunu ile kazanılmış Haklarına da göz dikmiştir. Kimseyi Mağdur etmeyen güzel projelerin adresi “Kentsel Dönüşümdür”. Kentsel dönüşümün adresi Çevre ve Şehircilik bakanlığı ve vatandaştır. Çevre ve Şehircilik bakanlığı ile Vatandaşın Kazanılmış haklarını görmezden gelerek yapılacak proje hukuktan döner.

İşte Kanun Maddesi, Yapı Kayıt Belgesinin Geçerlilik Süresi

İMAR BARIŞI KANUNU MADDE 9 – (1) Yapı Kayıt Belgesi, yapının yeniden yapılmasına veya kentsel dönüşüm uygulamasına kadar geçerlidir.   İmar Barışı Kanunu gereği aldığımız Yapı Kayıt belgeleri “Kentsel Dönüşüm” uygulamasına kadar geçerlidir. Kimin güzel projesi varsa kanun yol, yöntem, prosedür olarak KENTSEL DÖNÜŞÜM UYGULAMASINI adres göstermiştir. Gerçekçi, Hukuki, kanuni ve yaşama şansı olan güzel projelerin adresi Kentsel Dönüşüm Sürecidir.  Projeleri engelleyen yıkım mağdurları değildir. Hukuku, kanunu, meşruiyeti, Vicdanı çiğneyerek ev ve işyeri yıkan anlayıştır.

Share
408 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SİGARA İÇMEK YA DA İÇMEMEK

  13 Kasım 2019 Köşe Yazıları, Yerel

  Eğitimci Sami ASLAN, hazırladı… Uzun yıllar sigara içtiği için akciğer kanseri riski zaten çok yüksek olan birinin “sigarayı bırakması” fazla bir şey ifade etmez. Sigarayı bıraktıktan ne 1-2 sene, ne de çok daha uzun seneler geçse bile kanseri riski asla “sıfırlanmaz”. Bu durumdaki hastaların bir kısmı KOAH’la ilgili öksürük, balgam, nefes darlığı şikâyetleri üzerine sigarayı bırakmış olabilirler. Sigaraya bağlı KOAH gelişen hastalarda akciğer kanseri riski, sigara içip de belirgin KOAH belirtileri olmayanlara nispeten çok daha yüksekti...
 • SİYASET DEĞİL ÜRETİM YAPIN!

  08 Kasım 2019 Ekonomi, Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Merhaba saygı değer okurlar. Arayı çok açtık, Bahar bitti kış geldi. Mevsimler geçte olsa değişti. Ama bu aralar, Mevsimlerden çok insanlar çabuk değişiyor. Cenazeye gittiğimiz zaman, üç günlük dünya, iyilik yapana, iyilikle anılana ne mutlu deriz. Veya şu üç günlük dünyada, bir karış topraktan başka ne alacağız ki deriz. İnsan ameli ile anılır deriz. Herkes İyilik Ve Ahiretten Dem Tutar! Ama hiç kimse bunu uygulamaz. Hiç birimiz! Herkes kendi menfaati doğrultusunda hareket eder. Kardeş, kardeşini, Baba Evladını, Evlat Baba Annesini ...
 • YAŞAMIN TEMELİ TOHUM VE TARIM

  08 Kasım 2019 Köşe Yazıları, Üst Haberler, Yerel

  Türkiye’de bir çok konuda olduğu gibi açlık konusunda da net, güvenilir veriler yok. Ancak yaşanan ekonomik sorunlar, halkın alım gücünün zayıflaması ile tahminen nüfusun yüzde 20’si yoksul kabul ediliyor. Yoksul nüfus oranı kırsal bölgelerde daha yoğun. Yaşamın temeli gıda,gıdanın temeli ise tohum ve tarımdır. Tarımdaki sorunları çözmeden gıda sorununu çözmek mümkün değil. Türkiye, sahip olduğu tarım potansiyeli, biyoçeşitliliği ile, dünyada en son açlık ve yoksulluk sorunu yaşayacak ülke konumundadır. Yanlış tarım politikaları ile,...
 • “AİLE İÇİNDE YEMEK SEÇEN, ÇOCUK İÇİN OLUMSUZ MODELDİR”

  08 Kasım 2019 Köşe Yazıları, Sağlık, Üst Haberler, Yerel

  Çocuk Ergen ve Aile Danışmanı Oyun ve Aile Terapisti Pedagog Onur CAN ÖNCÜL, çocuklarda yemek yeme sorununa değindi. ‘Beslenme bir canlının gelişimi için gerekli olan doğal ihtiyaçlardan bir tanesidir’ diyen ÖNCÜL, yemek yemeyle ilgili problemlerin genellikle ilk çocukluk döneminde başladığı hatırlatmasında bulundu. “Beslenme ortamı” sağlıksız olduğu zaman çocuğun bu durumdan olumsuz bir şekilde etkileceğine işaret eden Çocuk Ergen ve Aile Danışmanı Oyun ve Aile Terapisti Pedagog Onur CAN ÖNCÜL, konuşmasının devamında, “bu doğal ihtiyaç...