Berber Miçooğulları; “Gün Boyu Müşteri Bekliyoruz” BERBERLER, SİNEKKAYDI YAPAMIYOR SİNEK AVLIYOR - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

Berber Miçooğulları; “Gün Boyu Müşteri Bekliyoruz” BERBERLER, SİNEKKAYDI YAPAMIYOR SİNEK AVLIYOR

Bu haber 20 Ekim 2020 - 14:18 'de eklendi ve 1.111 kez görüntülendi.


Etkisini her geçen gün artıran koronavirüs salgını bir yandan birçok insanın hayatına mal olurken, bir yandan da ekonomik olarak birçok sektöre de darbe vurdu. Uzmanların sakal maske ile tam korumayı engelliyor diyen uzmanlara rağmen, salgının en olumsuz etkilediği mesleklerden biri de berberlik oldu.
Koronavirüs salgını ile alarma geçen vatandaşlar, olabildiğince evden çıkmama kararı alıyor. Bu durum ise ekonomik olarak bazı esnaf ve meslek gruplarına zor günler yaşatıyor. İlçemizde de etkisini gösteren bu süreç berber ve kuaförleri ekonomik açıdan oldukça kötü etkiledi.
Berbere Gidenlerin Sayısı Azaldı
İlçemizde berber salonu olan genç işletmeci Gökhan Miçooğulları, bu süreçten dolayı neredeyse gün boyu boş oturduklarını ifade ederek konu üzerine gazetemize konuştu.
Miçooğulları; “pandemi süreci bizi çok kötü etkiledi. Bütün gün dışarıda müşteri gelmesini bekliyoruz. Pandemi kurallarına uygun bir şekilde çalışmamıza rağmen eskisi gibi çalışamıyoruz. Dükkanımda dezenfektandan tutun eldivene, maskeye dair her şey mevcut ancak vatandaşlar berberlere gitmeye korkuyorlar. Bizde nasıl çalışacağımızı şaşırmış durumdayız.
Bütün bu durumların yanı sıra yurtdışından gelen hemşehrilerimiz de geçimlerini sağlamak için burada iş yeri açmaya başlayınca tabi haliyle iş potansiyeli de azaldı. Düşünsenize şuan Virüs salgınıyla karşı karşıyayız vatandaşlar virüse yakalanmaktan korktukları için berbere gidemiyorlar ancak İlçeye baktığımız zaman iki adımda bir berber dükkanı var. İş yerlerimizi kapatmak istemiyoruz çünkü tek geçim kaynağımız burası. Bu gidişle coronadan değil ama işsizlikten ölebiliriz. Yetkililere sesleniyoruz. Bu duruma acilen bir çözüm bulunması gerekiyor” ifadelerine yer verdi.
Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı