BERBER: HAK HUKUK ADALET BİZİM VAZGEÇİLMEZİMİZ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

BERBER: HAK HUKUK ADALET BİZİM VAZGEÇİLMEZİMİZ

Bu haber 11 Ekim 2019 - 10:23 'de eklendi ve 187 kez görüntülendi.

Samandağ CHP Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber,  Ankara Katliamı’nı dördüncü yılında andı. Berber, “Barıştan yana olmaya devam edeceğiz” dedi.

Samandağ CHP Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber, “Ankara, Altındağ ilçesinin Ulus semtindeki Ankara Garı kavşağında düzenlenen Barış Mitingine 10 Ekim 2015’te, saat 10.04 civarında intihar saldırısı düzenlendi.

Olay yerinde 69 kişi, toplam 103 kişi ve iki saldırgan hayatını kaybetti. Aradan 4 yıl geçti. Ölen kardeşlerimize Allahtan rahmet dileriz. Biz kadınlar çocuklarımızın öldürülmesine razı değiliz. Terör nerden kimden gelirse gelsin teröre karşıyız.

Acımız öfkemiz her geçen gün daha da büyüyor. Yüreklerimizde insan sevgisi dillerimizde barış türküleriyle mitinglerin yapılması gerekirken kanla canla hayatlarıyla 103 kişi can verdi. Bizler savaş çığırtkanlıklarına karşı barıştan yana olmaya devam edeceğiz. Hak Hukuk Adalet bizim vazgeçilmez yaşam tarzımız olacaktır. Duygu ve düşüncelerimizi insancıl bir şekilde meydanlarda dile getirebilmeliyiz. Hukuk devletinin insan haklarına daha özverili olması dileği ile 10 Ekim 2015 tarihinde yaşanan acıyı paylaşıyoruz. Bir daha bu acının yaşanmaması umudu ile bugünü Samandağ ilçesi kadın kolları yönetimim ve üyelerimiz adına saygıyla anıyoruz”dedi.

Haber – Foto : Aslı Sağaltıcı