Benzin ve Motorine Dev Zam BENZİN KUYRUĞUNDA SAVAŞIYORUZ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Benzin ve Motorine Dev Zam BENZİN KUYRUĞUNDA SAVAŞIYORUZ

Bu haber 04 Mart 2022 - 10:08 'de eklendi ve 291 kez görüntülendi.

Akaryakıttaki zam hızını kesmiyor. Bugün itibari ile benzine 53 kuruş, motorine ise 1 lira 33 kuruş zam geldi. Dolar kurundaki değişikler akaryakıt fiyatlarındaki zamları da beraberinde getirdi. Benzine ve motorine gelen fahiş zam sonrası araçlarıyla akaryakıt istasyonlarında kuyruk oluşturan yurttaşlar, hayat pahalılığına isyan etti.

EPGİS’den yapılan açıklamada “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 04/03/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 0,53 Motorinde 1,33 TL/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur” denildi.

Daha önce Motorine 1 lira 51 kuruş, benzine 88 kuruş zam yapılmıştı.

Akaryakıtın zaten pahalı olduğu süreçte bir de zam üstüne zam yapılması ilçemiz vatandaşlarını çileden çıkarttı.

Konu üzerine görüştüğümüz vatandaşlar akaryakıttaki bu zam değerlendirmelerine Taş Devri benzetmesi yaptılar. Çakmaktaş ailesinin bindikleri aracın, günümüzdeki fiyatlar düşünüldüğünde oldukça ekonomik olduğunu belirten vatandaşlar; “bu fiyatlar böyle artmaya devam ettikçe ne yapacağız hiç bilmiyoruz. Elimizden de bir şey gelmiyor. Taş devrindeki araçlara binmek en mantıklısı ya da artık herkes bisiklet kullansın. Başka türlü bu yükün altından kalkılmaz. Yetkililere her defasında sesleniyoruz ancak bu hiçbir şeyi değiştirmiyor. Bütün sektörlerde olduğu gibi akaryakıtta da fiyatlar artmaya devam ediyor. Allah yardımcımız olsun demekten başka çaremiz yok” dediler.

“Vatandaş zamdan zama gelir oldu”

Yurttaşların artık zamdan zama benzinliğe uğradığını belirten bir istasyon pompacısı da tepkisini “Millet indirim olduğu zaman geliyor. Ne yapsın, vatandaş artık ne yapacağını şaşırdı zamlardan dolayı. 1 milyon 650 bin lira (1 lira 65 kuruş) mazota zam var, bir 550 de benzine (1 lira 55 kuruş) da benzine. Vatandaş ne yapacak? Vatandaş zamdan zama gelip gidecek. Başka yapacak hiçbir şey yok. Litresi 17,40’a falan dayandı. Şu an 15,56. 17,40’a dayandı. Durum kötü. Vatandaş Perişan” dedi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı