"BEN ŞOV ADAMI DEĞİL, HİZMET ADAMIYIM" | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“BEN ŞOV ADAMI DEĞİL, HİZMET ADAMIYIM”

Bu haber 24 Ekim 2017 - 9:01 'de eklendi ve 81 kez görüntülendi.

  

İlimiz Hatay Milletvekili gazetemizi ziyaret etti. Dün gerçekleştirdiği ziyarette CHP Hatay Millet Vekili Serkan Topal, son zamanlarda ilçemizin geçtiği zor süreçleri konuştu. Sorunların çözümü için Meclis’te mücadele verirken birilerinin ayrıştırıcı bir dil kullanarak kendilerine ilçede çeşitli ithamlarda bulunduklarını dile getiren Hatay Milletvekili Topal, ‘ben şunu sormak istiyorum; meclis açık olduğunda meclise gelmeyen vekillerin vekillikleri düşürülürken, bana güvenen Hatay halkına bu süreci benim de yaşatmam doğru olur mu? Sorunların çözümünde ilçeye gelip eylemlere katılmak mı daha doğru Meclis’te İçişleri Bakanlığı ile görüşerek çözüm talebinde bulunmak mı daha doğru? Meclis açıkken aynı anda ilçede bulunma durumum olamayacakken, bunu birileri kendi çıkarları için kullanıyor. Spontane gelişen eylemlerde eksik biliyorsam lütfen düzeltin, bir kişinin  aynı anda iki farklı noktada görünmesi mümkün mü? Hatay halkına sesleniyorum; lütfen sağduyulu olun. Ben şov adamı değilim, hizmet adamıyım. Her bulunduğum noktayı, sosyal medya ortamında paylaşmayı doğru bulmuyorum” dedi.

Klavye Kahramanlığı yapmanın bir manası yok…

Şeyh Yusuf Yılmaz’ın olayının yaşandığı gün birebir olayın aydınlanması ile ilgili girişimleri olduğunu belirten CHP Hatay Milletvekili Topal, “olayın yaşandığı gün olayın mağdurları da bilir gittim geçmiş olsun dileklerimi sundum. Ertesi gün Ankara’ya dönmek zorundaydım çünkü meclis açılıyor. Mecliste iken İçişleri Bakanımıza bu konuyu dile getirdim. Ve hatta bununla ilgili araştırma önergesi hazırlıyoruz. Bununla ilgili çalışmayı bu haftada meclise sunacağız. Ben Ankara’da iken bu olayı hem günlük takip ediyordum hem de Sayın Jandarmadan, Sayın İlçemiz Kaymakamından, Sayın Valimizden bilgi alıyordum. Bu bilgileri de Sayın Şeyh Yusuf Yılmaz’ın oğulları Tahsin ve Salih beyle görüşüyorduk. Şüphelilerin yakalandığı günde görüştük. Yine güvenlik güçlerimizle, Sayın Kaymakamımızla, Sayın Valimizle irtibat halindeydik. Mahkemeye çıkarıldıkları gün burada olaylar spontane yaşandı, o gün yine ben Ankara’daydım. Ben aynı anda hem mecliste hem burada olamazdım. Öyle bir ışınlama sistemi yok. Ben oradayken Avukat Arkadaşların müdahil olmaları noktasında görüştük. Avukat arkadaşlarımız müdahil oldular. Bu konu yaşanınca HRT’de ilk kınayan biziz. Sadece bu olayı değil. Her türlü olayı kınıyoruz. Toplumu ayrıştıran her türlü olayı kınıyoruz. Kesinlikle bunun önüne geçeceğiz. Ve bu olayın faillerinin cezalarının alınması noktasında da takipçi, olacağız.

Kimileri sosyal medyada yazılar yazıyor, iftiralar atıyor, Serkan Topal ailenin yanına gitmedi diye,  tamamen iftira, tamamen yalan, zaten aile bunu çok iyi biliyor. Ama sahte hesaplarla, sosyal medya adresleri ile insanlar karalama kampanyası başlatıyor. Bunları kaale almıyorum. Çünkü halkımız ne yaptığımızı çok iyi biliyor. O gün Serkan Topal Meclisteydi. Mecliste de zaten İçişleri Bakanıyla görüşmüştük. Devamsızlığı yüzünden 2 milletvekilinin vekilliği düşürüldü. Milletimiz bize bu görevi verdi. Biz görevimizi layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Salı, Çarşamba, Perşembe günleri bazen bu toplantılar Cumaya sarkabiliyor biz Mecliste olmak zorundayız. Dolayısıyla ilçede bu günlerde bir sıkıntı oluyorsa Serkan Topal’ın burada olma şansı yok. Ben bu sorunları yukarıya taşıyabilmişsem, çözüme ön ayak olmuşsam varlığımın bir önemi olur. Burada şov yapmak çok basit. Ben din üzerinden siyaset yapmayı uygun bulmuyorum. Bir iki foto ile sosyal medyada paylaşım yapmak, klavye kahramanlığına soyunmak çok kolay. Önemli olan çözüm odaklı olunup olunmadığıdır.

Bu konuda duyarlılık gösteren çözüm notasında öncü olan Sayın İçişleri Bakanımız, Sayın Hatay Valimiz, Sayın İlçemiz Kaymakamı ve değerli güvenlik güçlerine teşekkür ediyorum. Bu çözüm bir ekibin işidir, sürece zerrece katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kıyı Kenarda resmileşmiş bir çözüm yok, amacımız mağduriyet yaşatmadan çözmek…

Kıyı Kenar Çizgisi ile ilgili Vekil Topal, “Samandağ – Çevlik arasında kıyı kenar çizgisi mağdurlarının çözümünde de görüşmelerimiz sürüyor. Talebimiz çizginin yeniden çizilmesi. Vatandaşın mağduriyetini engellemek adına elimizden geleni yapacağız. Bu konuda kimsenin endişesi olmasın. Kimse boş yereyaygara kopartmasın. Ben siyaseti temiz ve dürüstçe yapıyoruz. Hatay haklına verdiğimiz sözler bir bir gerçekleşiyor. Kimse kusura bakmasın; Açığa alınan Öğretmenler, Çevlik Arsuz yolu, Çevre Yolu, Karaçay Barajı ve daha birçok konu bizim girişimlerimizle hız kazandı” dedi.

Terörün her türlüsünü kınıyorum…

Hatay Milletvekili CHP’li Topal, “Samandağ İlçesi Kapısuyu Mahallesi Çevlik mevkiinde bulunan Sahil Güvenlik Karakol binasına bölücü terör örgütü mensubu oldukları değerlendirilen şahıs veya şahıslarca taciz ateşi açıldığı duyumunu aldığımızda bu sürecin de takipçisi oldum. Terörün her türlüsünü kınıyorum. Yaralanan askerimize acil şifalar diliyorum. Kimse bu provokasyonun farkında olmadığımızın görüşünü taşımasın. Biz bu memleketin taşına zarar verecek nifak tohumu ekecek olan her türlü oluşumun karşısındayız” dedi.

İlimiz Milletvekilini yakalamışken Mustafa Kemal’in partisi CHP’yi de konuştuk. O bilgilerimiz de sonraki sayıya…

Haber: Ümit Sağaltıcı

Foto: Hasan Dadük

afdah.info

voir films